Trudny temat – odczynniki. ZUF łączy siły

odczynniki

Rektorzy Związku Uczelni Fahrenheita wypracowali wspólne stanowisko dotyczące powołania międzyuczelnianego zespołu do opracowania wspólnego wystąpienia dot. zamówień publicznych na odczynniki i inne zużywalne materiały laboratoryjne. Wystąpienie zostanie skierowane  do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych oraz Ministra Edukacji i Nauki.

W marcu br. odbyło się spotkanie przedstawicieli trzech uczelni zrzeszonych w Związku Uczelni Fahrenheita – Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, dotyczące realizowanych procesów zakupowych. Jedną z głównych kwestii omawianych podczas spotkania był problem z zamówieniami odczynników, z którym borykają się wydziały eksperymentalne wszystkich trzech uczelni. W wyniku rozmów podjęto decyzję o konieczności utworzenia dedykowanego zespołu, który miałby zająć się tym problemem.

1 czerwca rektorzy wszystkich trzech uczelni powołali międzyuczelniany zespół do opracowania wspólnego wystąpienia dot. zamówień publicznych na odczynniki i inne zużywalne materiały laboratoryjne.

Celem pracy zespołu jest skierowanie pisma do odpowiednich organów administracji państwowej, dotyczącego wyżej wymienionych zakupów. - Jest to problematyczny obszar, dotykający naszych uczelni, dlatego postanowiono połączyć siły, aby pomóc naszym naukowcom. Przy współpracy z ekspertami ze środowiska naukowo-badawczego naszych uczelni, zostaną opisane problemy, z jakimi na co dzień boryka się nasza kadra naukowa w zakresie zamówień odczynników. Zostaną również wypracowane wspólne rozwiązania usprawniające proces zakupów tych materiałów, a wszystko w celu pozyskania akceptacji procedur ułatwiających dokonywanie zakupów, niezbędnych do realizacji procesów naukowo – badawczych – mówi Iwona Kuklińska, Z-ca Dyrektora ds. Relacji i Optymalizacji Procesów na Uniwersytecie Gdańskim.

Załącznik Rozmiar
Powołanie Zespołu 277.41 KB