Nagroda Made in Poland dla doktorantki UG

Nagrodę Made in Poland za rozwój polskiej gospodarki oraz za najwyższą jakość oferowanych produktów otrzymała w Berlinie mgr Anna Parzyńska, absolwentka i doktorantka na UG.

II Kongres Made in Poland to wydarzenie w świecie polskiej gospodarki, promujące polskie produkty i innowacje i spotkanie przedstawicieli trzech filarów gospodarki: biznesu, administracji i nauki. Wśród nich znaleźli się prezesi spółek, dyrektorzy instytucji, rektorzy uczelni, samorządowcy, politycy, przedstawiciele komisji europejskiej oraz eksperci ds. prawa i gospodarki. Nagrodę w tegorocznej edycji otrzymała mgr Anna Parzyńska, reprezentująca firmę Sitrax Engineering, a jednocześnie  absolwentka Instytutu Filologii Romańskiej na Wydziale Filologicznym UG oraz  doktorantką u dr hab. Joanny Jereczek-Lipińskiej, prof. UG, u której pisze  pracę doktorską na temat  błędów w tłumaczeniach dyrektyw unijnych z jęz. francuskiego na jęz. polski. Oprócz tego, że spędziła sześć lat we Francji, posiada także wykształcenie ekonomiczne - ukończyła studia w zakresie finansów w handlu międzynarodowym oraz pedagogiczne studia podyplomowe.

Laureatka nagrody swoje umiejętności biznesowe i translatorskie z powodzeniem realizuje także  w rodzinnej działalności biznesowej Sitrax Engineering sp. z o.o., dotyczącej przemysłu stoczniowego i produkcji zielonej energii. O tych kwestiach mówiła podczas II Kongresu Made in Poland w Berlinie, gdzie otrzymała nagrodę. Przypomnijmy także, że w tym roku została laureatką tytułu Polish Businesswomen Awards.

Oprac. Ewa K.Cichocka/Zespół Prasowy