Letni kurs „Ichtiologia morza”

Już za tydzień rusza ósma edycja letniego kursu Ichtiologia morza, który z roku na rok cieszy się wśród studentów i doktorantów kierunków przyrodniczych coraz większą popularnością.

Celem kursu Wydziału Oceanografii i Geografii, który wzorem lat ubiegłych odbędzie się w Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, jest przygotowanie przyszłych specjalistów m.in. do zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska w obszarach morskich oraz do prawidłowego prowadzenia monitoringu przyrodniczego.

Kursanci, podczas dwutygodniowych warsztatów, nabywają mnóstwo wiedzy oraz  umiejętności praktycznych  związanych z monitoringiem terenowym, stosowaniem narzędzi i technik w połowach badawczych i komercyjnych, analizą ichtiologiczną czy fotografią dokumentacyjną.

Zajęcia prowadzone będą w formie wykładów oraz ćwiczeń laboratoryjnych i terenowych, obejmujących m.in. monitoring terenowy i analizy ichtiologiczne, stosowanie narzędzi i technik w połowach badawczych i komercyjnych, prowadzenie dokumentacji fotograficznej w badaniach naukowych, zasady bezpieczeństwa i pracy na morzu oraz rejsy szkoleniowe.

Tegoroczna edycja kursu realizowana jest w ramach projektu Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego Przyjaciel bałtyckiej przyrody – poznaj, zrozum, chroń ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Partnerem strategicznym jest Grupa LOTOS.

Termin: 29.08. – 12.09.2021 r.

Miejsce: Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Morska 2, 84-150 Hel).

Szczegóły organizacyjne znajdują się na stronie: https://hel.ug.edu.pl/2021/07/13/4577/

Zdjęcia z siódmej edycji kursu w 2019 roku
oprac. Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG