Staż w Kongresie USA i Parlamencie Brytyjskim? Ruszyła rekrutacja do Transatlantic Future Leaders Forum

staż

Najzdolniejsi polscy studenci, ciekawi świata i zaangażowani społecznie, mają szansę odbyć praktyki w biurach parlamentarnych w USA i Wielkiej Brytanii, a tym samym poznać najważniejszych polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz świata biznesu na dwóch kontynentach. Wszystko to w ramach Transatlantic Future Leaders Forum - prestiżowego programu stażowego adresowanego do studentów.

W programie Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) mogą wziąć udział studenci z polskim obywatelstwem, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Kandydaci powinni mieć bardzo dobre wyniki w nauce i biegle posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie. Nie ma znaczenia kierunek studiów ani kraj zamieszkania.

Program stażowy w Parlamencie Brytyjskim potrwa od początku czerwca do końca lipca 2022 r., a staż w Kongresie USA od połowy sierpnia do października 2022r.

Celem programu jest rozwój młodych polskich liderów, którzy rozumieją znaczenie stosunków Polski ze Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią, a także w ramach struktur Unii Europejskiej oraz NATO.

Zgłoszenia do programu stażowego przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej TFLF.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 marca 2022 r.. Pierwszy etap rekrutacji do programu polega na wypełnieniu aplikacji online. Następnie trzydziestka osób z najciekawszymi aplikacjami zostanie zaproszona na indywidualne rozmowy z komisją złożoną z przedstawicieli TFLF oraz Partnerów programu. Spośród trzydziestu osób wybrane zostanie kilkunastoosobowe grono najlepszych kandydatów. Przedstawiciele biur parlamentarnych otrzymają ich kandydatury i podejmą ostateczną decyzję o przyjęciu do siebie kandydata.

Staż jest bezpłatny. Fundacja TFLF przyznaje każdemu z wybranych kandydatów stypendium pokrywające koszty lotów, uzyskania wizy i zakwaterowania.

Stypendyści spędzą osiem tygodni w biurze wybranego parlamentarzysty w Waszyngtonie lub Londynie. Oprócz aktywnej pracy na rzecz biura parlamentarzysty, stażyści spotkają się z założycielami organizacji pozarządowych, wiodącymi prawnikami czy przedstawicielami instytucji finansowych i biznesmenami.

Dla zainteresowanych w czwartek, 17 lutego o godzinie 19:00 zaplanowano webinar, podczas którego będzie można usłyszeć o zaletach stażu. Absolwenci TFLF opowiedzą o tym jak, napisać wyróżniającą się aplikację, a przedstawiciele zarządu TFLF odpowiedzą na wszelkie pytania związane z przebiegiem stażu i składaniem aplikacji konkursowej. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie TFLF na Facebooku.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG