Kierunek WZ UG pod patronatem Ministra Zdrowia

Pixabay

Zarządzanie Instytucjami Służby Zdrowia, kierunek prowadzony przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego został objęty honorowym patronatem Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Oferowany kierunek odpowiada dokonującym się zmianom w obrębie służby zdrowia i organizacji zabezpieczających te procesy.

Starzejące się społeczeństwo generuje zapotrzebowanie na specjalistów potrafiących koordynować leczenie, analizować potrzeby medyczne, wdrażać rozwiązania prozdrowotne - zarówno na poziomie administracji państwowej i samorządowej, jak i organizacji gospodarczych. Tym potrzebom w pełni odpowiada kierunek Zarządzanie Instytucjami Służby Zdrowia prowadzony przez Wydział Zarządzania UG.

Celem kształcenia jest wypromowanie absolwenta o umiejętnościach praktycznych w zakresie zarządzania jednostkami i procesami zdrowotnymi. Ścieżka edukacyjna oparta jest na preferowanych przez studenta przedmiotach. Przedmioty te będą proponowane w zależności od oczekiwań płynących z rynku pracy, dając możliwość zdobycia umiejętności na rynku pracy.

Absolwenci posiadający wiedzę, umiejętności i kompetencje do inicjowania, planowania, wdrażania i ewaluacji działań we wszystkich obszarach życia społecznego będą zdolni do zabezpieczenia i poprawy stanu zdrowia populacji ludzkiej na wszystkich szczeblach funkcjonowania systemu ochrony zdrowia.

Kompetencje zdobyte podczas kształcenia pozwolą na podejmowanie pracy w podmiotach sektora publicznego i prywatnego, jak np.: podmioty działalności leczniczej i opiekuńczej, instytuty naukowo – badawcze, Narodowy Fundusz Zdrowia, Inspekcja Sanitarna, Państwowa Inspekcja Pracy, firmy farmaceutyczne, zakłady ubezpieczeń, instytucje rządowe i samorządu terytorialnego trzech szczebli realizujących zadania z zakresu ochrony zdrowia, organizacje pozarządowe

Przykładowe zawody, w których absolwent może znaleźć pracę, to: menedżer ds. zdrowia, specjalista zarządzania społecznego, specjalista ds. organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia, specjalista ds. doskonalenia procesów zdrowotnych koordynator projektów i procesów zdrowotnych.

Więcej informacji o kierunku i rekrutacji na str. UG.

Załącznik Rozmiar
Decyzja Ministra Zdrowia (PDF) 122.73 KB