Na Dzień Kobiet - strona Kobiety w nauce!

8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet, to dobra okazja by zaprosić Państwa do czytania nowej strony na witrynie Uniwersytetu Gdańskiego – Kobiety w nauce, której patronką jest Elżbieta Koopman – żona i współpracowniczka słynnego gdańskiego astronoma Jana Heweliusza. Po śmierci męża Elżbieta dokończyła i wydała drukiem jego prace, korzystając ze wsparcia polskiego króla Jana III Sobieskiego.

Strona prezentuje: biogramy pań pełniących funkcje kierownicze w kadencji 2020-2024 oraz w historii UG. Dodatkowa zakładka: Badaczki i ich praca naukowa będzie sukcesywnie uzupełniana i rozwijana, podobnie jak podstrona pt. Ważne dokumenty, gdzie są już dostępne: Plan wdrażania polityki równości płci w Uniwersytecie Gdańskim oraz raport Kobiety w nauce.

Wywiady z naukowczyniami to okazja do prezentacji ich badań naukowych, dorobku itp.

Strona powstała z inicjatywy Komisji ds. społecznej odpowiedzialności Uniwersytetu Gdańskiego, w ramach realizacji „Planu wdrażania polityki równości płci w Uniwersytecie Gdańskim Działania równościowe na lata 2022-2023”.

Zapraszamy do lektury: https://ug.edu.pl/o-uczelni/kobiety-w-nauce-strona-im-elzbiety-koopman-heweliusz

ZP