W zdrowym ciele zdrowy duch. Podziel się dobrem na wiosnę!

rowery

Masz w piwnicy rower, z którego już nie korzystasz? A może Twoje dziecko dawno wyrosło ze swojego rowerku lub hulajnogi i teraz zabierają tylko niepotrzebnie miejsce? Wiosna to dobra okazja ku temu, by dać takim sprzętom nowe życie. Pomożemy Ci w tym, by trafiły one we właściwe ręce.

Do 29 kwietnia na Uniwersytecie Gdańskim trwa zbiórka używanych rowerów i hulajnóg. Niepotrzebne sprzęty można przynieść na Wydział Nauk Społecznych UG i tym samym podzielić się dobrem na wiosnę z innymi potrzebującymi.

Rowery uczelnia planuje przekazać uchodźcom z Ukrainy (głównie dzieciom), którzy obecnie przebywają w domach studenckich Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Na ten moment często nie stać ich nawet na podstawowe potrzeby, a takie rzeczy jak rower czy hulajnoga pozostają jedynie w strefie marzeń. Chcemy to zmienić. Jednoślady pozwolą nie tylko na zdrową zabawę na świeżym powietrzu, ale też sprawne przemieszczanie się po mieście i aklimatyzację w nowym terenie.

Staramy się na bieżąco pomagać uchodźcom i zabezpieczać ich podstawowe potrzeby. Na Wydziale Nauk Społecznych od początku wybuchu wojny w Ukrainie trwa zbiórka najpotrzebniejszych darów, zorganizowana przez studentów UG. Pomoc potrzebna jest cały czas – w tej chwili najbardziej potrzeba jedzenia z długim terminem przydatności do spożycia, które cały czas zbieramy.

Rowery i hulajnogi przyjmujemy w punkcie zbiórki w budynku Wydziału Nauk Społecznych, na parterze, od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 18:00 i w soboty w godzinach 11:00-19:00.

Pamiętaj, że rower czy hulajnoga powinny być sprawne i czyste, bo będą dla kogoś prezentem.

Dodano przez: EMW/Zespół Prasowy UG