Wizyta komitetu Mobility konsorcjum SEA-EU

W dniach 23-24 maja 2022 roku Uniwersytet Gdański miał przyjemność gościć członków komitetu Mobility konsorcjum SEA-EU. Zespół został przywitany przez Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej – dr hab. Annę Marię Jurkowską-Zeidler prof. UG, a następnie rozpoczęła się dyskusja merytoryczna dotycząca wymiany dobrych praktyk administracyjnych i programowych. Debatowano także o kolejnej edycji projektu SEA-EU 2.0 oraz możliwych działaniach mających na celu podwyższenie wskaźników mobilności.

Pierwszego dnia, w ramach części roboczej, partnerzy zostali oprowadzeni po głównym kampusie, wystawach Wydziału Biologii oraz Bibliotece, gdzie odwiedzili Oddział Zbiorów Specjalnych oraz Digitalizacji. Drugiego dnia goście zostali zaproszeni na integracyjno-kulturalną wycieczkę po Starym Mieście w Gdańsku oraz Muzeum Bursztynu. Spotkanie zakończyło się obiadem w restauracji serwującej tradycyjną kuchnię staropolską.

SEA EU