Dzień studenta na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed

fot. MWB UG i GUMed

Wykłady, warsztaty, konkursy z nagrodami, stoiska informacyjne Samorządu Studentów i kół naukowych - to tylko niektóre atrakcje pierwszej edycji  Dnia Studenta Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę, 15 czerwca 2022, na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMED.

Agenda Dnia studenta

W programie nie tylko ciekawe wykłady na temat studiowania i wszystkich rzeczy, których o nim nie wiedzieliście ("Wszystko czego nie wiesz o studiach", „Kryminalistyczny Bio-Med" - omówienie technik modyfikacji genetycznych organizmów pro i eukariotycznych wraz z ich zaletami, wadami i ograniczeniami), ale też warsztaty warsztaty z praktycznym omówieniem nietypowych sprzętów laboratoryjnych, i warsztaty związane z odbywaniem praktyk studenckich  ("Jak dzielić przez zero" - analiza statystyczna w "R" czyli co się dzieje w Centrum Analiz Biostatystycznych i Bioinformatycznych, "Tajniki laboratorium" - omówienie i praktyczne poznanie zasad działania popularnych sprzętów laboratoryjnych, "Studiowanie - wszystkie narzędzia które to ułatwiają"). Przewidziano też konkursy z nagrodami.

Ponadto na uczestników czekać będą stoiska informacyjne Samorządu Studentów, Koła Naukowego BIO-MED oraz nowopowstałego Koła Naukowego Stream of Thoughts.

Dodatkowo, wszyscy zainteresowani programem InnovaBio Pomorze będą mogli porozmawiać z jego przedstawicielami, a osoby rozważające wyjazd w ramach programu Erasmus+ będą mogły rozwiać swoje wątpliwości podczas spotkania z uczestnikami poprzednich edycji, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania.

Dzień studenta będzie również niepowtarzalną okazją do uczestniczenia w spotkaniu z członkami Kolegium Dziekańskiego – to czas, w którym można będzie zadać nurtujące Was pytania związane z wydziałem, studiami, nauką czy pracą.

Na miejscu będzie też drobny poczęstunek.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG