Inauguracja Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w nowej siedzibie

Już od pierwszego września 2022 r. Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza w Gdańsku będzie funkcjonowało w nowej lokalizacji. Jego siedziba przenosi się do Wrzeszcza. ULO stawia nie tylko na jakość kształcenia, ale również na współpracę międzyuczelnianą oraz międzynarodową, zwłaszcza w ramach programu Erasmus+.

Uroczyste otwarcie nowej siedziby ULO, która znajduje się przy ul. Romualda Traugutta 92 w Gdańsku, odbędzie się drugiego września 2022 r. o godz. 14:00.

Celem szkoły jest nowoczesna edukacja oparta na zasadach partnerstwa i szacunku, wychowująca w duchu wartości i otwartości, tolerancji oraz zrozumienia dla wielokulturowości.

- Nowy rok szkolny to kolejny, czwarty rok istnienia Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, a jednocześnie nowy etap w jego rozwoju - mówi dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia. - W ofercie na rok szkolny 2022/2023 utworzono pięć sprofilowanych klas, z rozszerzeniami w zakresie nauk ścisłych jak i humanistycznych. Zajęcia w ULO prowadzić będą doświadczeni dydaktycy, także nauczyciele akademiccy, którzy swoją wiedzą, ale też pasją naukową podzielą się z uczniami szkoły. Warto przypomnieć, że do współpracy nad wsparciem rozwoju Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego  przystąpiły dwie uczelnie partnerskie, Politechnika Gdańska i Gdański Uniwersytet Medyczny, a swoim doświadczeniem organizacyjnym dzieli się Fundacja Pozytywne Inicjatywy.

Szkołę wyróżnia nie tylko szeroka, sprofilowana oferta zajęć dodatkowych, ale też współpraca ze środowiskiem akademickim.

- Wchodzimy w nowy etap, jeszcze większego zaangażowania wykładowców UG, PG, GUMedu, uczelni, które wspólnie podpisały deklarację patronacką na rzecz ULO – mówi dr Piotr Szeląg,  Wiceprezes Zarządu Fundacji Pozytywne Inicjatywy. - Dla uczniów ULO planujemy udostępnić szeroką ofertę zajęć dodatkowych, a także możliwość korzystania ze specjalistycznych pracowni trzech największych na Pomorzu uczelni. Szkoła stawia także na współpracę międzynarodową, zwłaszcza w ramach programu Erasmus+.  Co więcej, dysponując jednocześnie własnym budynkiem, infrastrukturą sportową jak i terenem zielonym, na którym planujemy zbudowanie ogrodu edukacyjnego, będziemy mogli otworzyć się na społeczność Gdańska. Mamy ambicje stworzenia miejsca spotkań dla całej społeczności, czy to poprzez otwarte wykłady, czy organizację zajęć sportowych np. dla seniorów. Chcemy, aby nowa siedziba ULO tętniła życiem i stała się nowym wartym odwiedzenia punktem na mapie Gdańska.

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza w Gdańsku jest publiczną szkołą średnią, bezpłatną, powołaną przez Uniwersytet Gdański w 2019 roku, prowadzoną przez Fundację Pozytywne Inicjatywy w partnerstwie z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską oraz Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

Więcej o szkole na stronie ULO

EMW/Zespół Prasowy UG