Ambasador Bangladeszu z wizytą na UG

fot.

Fot. Alan Stocki/UG.

Ambasador Bangladeszu Sultana Laila Hossain spotkała się z Rektorem Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Piotrem Stepnowskim oraz Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. Anną Marią Jurkowską-Zeidler, prof. UG. Tematem rozmów była szeroko rozumiana międzynarodowa współpraca akademicka.

Głównym punktem wtorkowego spotkania było omówienie perspektyw kształcenia studentów oraz współpracy naukowej pomiędzy uczelniami w Bangladeszu a UG. Wspólnymi celami są m.in. kontynuowanie dobrych stosunków pomiędzy instytucjami akademickimi poprzez współpracę, wsparcie w procesie rekrutacji oraz mobilności i wymiany zagranicznej studentów.

- Uniwersytet Gdański wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom związanym z umiędzynarodowieniem uczelni. Mobilność akademicka dynamicznie się u nas rozwija, co bardzo nas cieszy – mówi dr hab. Anna Maria Jurkowska-Zeidler, prof. UG, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej. - Jesteśmy otwarci na współpracę z nowymi krajami, z roku na rok rośnie liczba studentów zagranicznych biorących udział w rekrutacji na UG, zwiększają się też budżety programu Erasmus za kraje z UE i spoza UE. Przede wszystkim jednak kształtują się coraz szersze możliwości dalszej współpracy z ośrodkami zagranicznymi,  m.in. wspólnych publikacji, badań, wymiany akademickiej.

W ramach wzbogacania oferty dydaktycznej Uniwersytet Gdański poszerza liczbę studiów prowadzonych w języku angielskim, co umożliwia studentom z różnych rejonów świata podjęcie edukacji  w Polsce, uzyskanie wykształcenia, a w dalszej perspektywie – rozwój kariery zawodowej.

Uniwersytet Gdański wciąż także rozwija współpracę z zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Znaczącym sukcesem jest wzrost liczby zagranicznych studentów podejmujących studia. Przyczyniło się do tego znaczne zwiększenie liczby zajęć oferowanych w języku angielskim. W niedawno zakończonej rekrutacji największym powodzeniem wśród nich cieszyły się specjalności Management i International Business.

Lista aktualnych porozumień o współpracy dostępna jest na stronie uczelni: https://old.ug.edu.pl/wspolpraca_ug/porozumienia_o_wspolpracy_z_osrodkami_zagranicznymi

EMW/Zespół Prasowy UG