Na scenie, przed kamerą i za kulisami. Spotkanie z Dorotą Kolak

W „Vinci” Juliusza Machulskiego grała milionerkę, w „Sztuce Kochania” Marii Sadowskiej matkę Michaliny Wisłockiej, jednak mieszkańcy Trójmiasta i tak znają ją przede wszystkim z jej znakomitych ról w Teatrze Wybrzeże. 29 listopada Wydział Filologiczny UG odwiedzi Dorota Kolak. O 17:00 w auli 1.43 rozpocznie się spotkanie z aktorką, która opowie o tym, co się dzieje „Za Kulisami”.

Dorota Kolak opowie między innymi o strategii pracy nad rolą, największych wyzwaniach zawodowych na scenie i ekranie, przedpremierowej tremie, związkach między teatrem a filmem. Tematem spotkania będzie ponadto wieloletnia aktywność aktorki w Teatrze Wybrzeże oraz korzyści artystyczne płynące ze spotkań z takimi twórcami jak Tomasz Wasilewski, Maciej Pieprzyca, Kinga Dębska.

Na drugą część wydarzenia zaplanowano pytania od publiczności.

Prowadzenie: Weronika Janicka i Antoni Zander (studenci II roku Wiedzy o teatrze) przy wsparciu dr Marty Cebery.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Teatralne UG oraz Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż w ramach cyklu spotkań teatralnych „Za Kulisami".

ZK
oprac. MJ/ZP