Sukces piłkarek i piłkarzy ręcznych AZS UG na Akademickich Mistrzostwach Polski 2020

Drużyna szczypiornistek AZS UG

Podczas finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn szczypiornistki AZS Uniwersytet Gdański zdobyły złote medale w klasyfikacji generalnej. Sukces odniosła także drużyna piłkarzy ręcznych AZS UG, która wróciła z mistrzostw ze srebrnymi medalami w kategorii uniwersytetów.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn odbyły się w dniach 28 września - 1 października na Śląsku.

Złoto dla drużyny piłkarek ręcznych AZS UG

Początek turnieju w Chorzowie to remis z Politechniką Śląską Gliwice (25:25) i porażka z AWF Warszawa. Jak się potem okazało jeden punkt i jednocześnie wyższa porażka zawodniczek z Gliwic z AWF dały zawodniczkom UG awans do kolejnej rundy. W ćwierćfinale doszło do derbów Gdańska, w których nasze zawodniczki pokonały Politechnikę Gdańską 22:15 (11:8). To zwycięstwo sprawiło, iż szczypiornistki AZS UG znalazły się w najlepszej czwórce. W półfinale akademiczki z Gdańska pokonały zespół Uniwersytetu Warszawskiego 21:16, a w meczu o złoto zwyciężyły faworytki turnieju ALK Warszawa 20:18 (8:8).

Niemożliwe stało się faktem - piłkarki ręczne AZS Uniwersytet Gdański zostały Akademickimi Mistrzyniami Polski 2020. Ponadto w ręce zawodniczki UG - Julii Wtulich trafiła najbardziej wartościowa nagroda MVP turnieju.

Srebrni piłkarze ręczni AZS UG

W finałach Akademickich Mistrzostw Polski znakomicie spisali się również panowie, którzy w Siemianowicach Śląskich zdobyli srebrne medale w kategorii uniwersytetów.

W rozgrywkach grupowych zespół AZS Uniwersytet Gdański pokonał WUM Warszawa 34:16 i SGGW Warszawa 34:19. W trzecim meczu nasi zawodnicy ulegli ALK Warszawa, ale dwa zwycięstwa dały im awans do ćwierć finału z drugiego miejsca. W meczu o najlepszą czwórkę ulegli jak się potem okazało - brązowym medalistom w klasyfikacji generalnej - AGH Kraków. Zawodnicy Uniwersytetu Gdańskiego zajęli ostatecznie 8. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw, ale co najważniejsze srebrny medal wśród uniwersytetów.

Relacje z wydarzeń: Piotr Walczak, Prezes AZS UG

Zdjęcia z Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn/fot. Michał Walusza /AZS