Czy w ekonomii jest miejsce na szczęście? Zaproszenie na wykład dr hab. Sylwii Pangsy-Kani

grafika

Już we wtorek dr hab. Sylwia Pangsy-Kania, prof. UG z Katedry Biznesu Międzynarodowego Wydziału Ekonomicznego UG, poprowadzi otwarty wykład pt. „Ekonomia szczęścia”. Podczas wystąpienia naukowczyni postara się udzielić odpowiedzi na pytania o to, czy ekonomia posiada dobroczynną twarz, czy pieniądze dają nam szczęście i czy istnieje zależność między konsumpcjonizmem a szczęściem.

Dr hab. Sylwia Pangsy-Kania, prof. UG jest wykładowcą i zajmuje się międzynarodowymi stosunkami ekonomicznymi, w tym kwestiami dobrobytu i innowacyjności.

Podczas jej wtorkowego wykładu można będzie posłuchać i podyskutować o tym, czy w ekonomii jest miejsce na szczęście, czy i jak można zmierzyć to szczęście oraz czy może być ono wskaźnikiem rozwoju społeczno-gospodarczego.

Wykład odbędzie się w formule online, 20 grudnia 2022 r. w godz. 17.30-19.00 i będzie realizowany w ramach Otwartych Wykładów Ekonomicznych, cyklu spotkań wokół zagadnień makro i mikroekonomicznych, polityki gospodarczej, rynków finansowych, finansów przedsiębiorstw, przedsiębiorczości i zarządzania, a także ogólnych problemów społeczno-ekonomicznych współczesnego świata.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3TEK0YIqy

Więcej informacji na stronie WE UG: Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego