Debiut ULO w Rankingu Perspektyw

Perspektywy

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące zadebiutowało w tegorocznym rankingu Perspektyw, plasując się na 19. miejscu wśród wszystkich liceów z województwa pomorskiego. - To wielki sukces uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrekcji szkoły. Warto też podkreślić, że ten wynik jest jedynie trampoliną do wyższych pozycji rankingowych w latach kolejnych – mówi dr Piotr Szeląg, Wiceprezes Zarządu Fundacji Pozytywne Inicjatywy.

Choć ULO znalazło się w rankingu po raz pierwszy, wystartowało z dobrej pozycji – pierwszej dwudziestki najlepszych liceów w woj. pomorskim.

- To wspaniały debiut, który pokazuje, że nasz zespół pracuje bardzo dobrze, a szkoła ma wielki potencjał, który mamy nadzieję rozwijać – podkreśla dr Piotr Szeląg. - Ten wynik to wielki sukces uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrekcji szkoły. Równocześnie cieszy nas, że najlepszym technikum w województwie pomorski została prowadzona przez nas szkoła w Pucku.

Więcej o szkole na stronie ULO

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza w Gdańsku jest publiczną szkołą średnią, bezpłatną, powołaną przez Uniwersytet Gdański w 2019 roku, prowadzoną przez Fundację Pozytywne Inicjatywy w partnerstwie z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską oraz Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Od 1 września 2022 r. Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza w Gdańsku funkcjonuje w nowej lokalizacji, we Wrzeszczu.
EMW/Zespół Prasowy UG