Kobiety na ścisłe – za nami dzień otwarty WMFiI UG

fot.

Strefa pracodawców, szkocka kawiarenka, pokój gier, partyjka szachów z Mistrzynią Honoratą Kucharską – studentką informatyki UG, pokaz samochodzików napędzanych wodorem, gra wydziałowa „Ścisłym tropem po UG”, dzięki której można dowiedzieć się, czy ma się predyspozycje do studiowania matematyki, fizyki czy informatyki – to tylko niektóre atrakcje dnia otwartego Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG, z którego mogli skorzystać przyszli studenci.

Oferta edukacyjna Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG to dziewięć kierunków studiów w obszarach nauk ścisłych i przyrodniczych, w tym zupełnie unikatowe, jak Bioinformatyka czy Fizyka medyczna.

Podczas dzisiejszego dnia otwartego WMFiI uczestnicy mogli nie tylko poznać wydział oraz jego studentów ale także staże, programy rozwojowe i perspektywy, jakie czekają na absolwentów wydziału.

Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z Fundacją Perspektywy w ramach kampanii Dziewczyny do ścisłych i przyciągnęło dużą liczbę osób.

Program pękał w szwach. Można było m.in. wysłuchać wykładu o kobietach w IT czy o kwantowym cyberbezpieczeństwie, odwiedzić szkocką kawiarenkę i poczuć klimat przedwojennego Lwowa, zagrać w planszówki ze studentami wydziału czy obejrzeć wystawę na temat historii informatyki.

O godz. 17, dla wszystkich,  którzy dokonali wcześniejszej rejestracji wspólnie z Fundacją Perspektywy Women in Tech Community, zorganizowano panel dyskusyjny pt. „Sztuczna inteligencja: wyzwania i możliwości dla młodych specjalistek”.

Szczegółowy program wydarzenia: https://mfi.ug.edu.pl/news/111751/dzien-otwarty-nie-tylko-dla-dziewczyn-20-kwietnia-2023

EMW/Zespół Prasowy UG