Tydzień Bibliotek na Uniwersytecie Gdańskim

Tydzień Bibliotek plakat

Grafika Sekcja Promocji BUG.

Wielkimi krokami zbliża się XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku hasło przewodnie brzmi: Moja – Twoja – Nasza – BIBLIOTEKA! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji!
Zaproponowane przez nas zajęcia skierowane są do wszystkich grup wiekowych.

Dla naszych najmłodszych gości przygotowaliśmy warsztaty tworzenia papierowych zakładek -zwierzątek, dla dzieci starszych odbędą się warsztaty z kaligrafii – Brush Lettering pod czujnym okiem
i wsparciem instruktorki Moniki Gajkowskiej.

Na zajęciach przygotowane przez studentów sinologii poznacie historię chińskich wycinanek oraz będziecie mogli wziąć udział w warsztatach pisma chińskiego.

Dla miłośników projektowania proponujemy warsztaty z typografii. Waszym zadaniem będzie wykonanie projektu litery na torbie materiałowej.

A nieco starszym gościom proponujemy udział w turnieju krzyżówkowym oraz w grze Bingo.
Będą również podchody po Bibliotece, konkursy (Klasyka w języku emoji - odgadnij tytuły książek),
pokazy Zbiorów Specjalnych w wybranych godzinach, wystawa: „Jak to się zaczęło, czyli początki elektronicznego katalogu bibliotecznego w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego", test nt. Biblioteki Prawnej oraz Wydziału Prawa i Administracji.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

program i informacje

Zapisy przyjmujemy na podany adres mailowy: promocja_bug@ug.edu.pl

tydzień bibliotek
Sekcja Promocji BUG