Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale Zarządzania UG

fot.

Celem i misją Wydziału Zarządzania UG jest dążenie do kształtowania i wzbogacania oferty kształcenia w taki sposób, aby odpowiadała ona na szybko zmieniające się potrzeby rynku pracy – zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. Prawie każdy nowy rok akademicki rozpoczynamy z nowymi kierunkami i specjalnościami studiów. Ostatnio oferta Wydziału na pierwszym stopniu studiów została wzbogacona o kierunki: Zarządzanie w sporcie – studia menedżerskie, Zarządzanie instytucjami służby zdrowia oraz Data Science, zaś na drugim stopniu studiów (magisterskich): Bankowość i inżynieria finansowa, Analiza danych – Big Data, Business Informatics oraz Rachunkowość – ACCA  powiedział podczas przemówienia Dziekan Wydziału, prof. dr hab. Mirosław Szreder..

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się w dniu 30 września 2023 r. w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym. Zebranych gości powitał Dziekan Wydziału prof. dr hab. Mirosław Szreder.

Cieszymy się z rosnącej liczby studentów zagranicznych, studiujących w języku angielskim Business Informatics, Management czy Financial Analyst – powiedział prof. Szreder. Zwracając się zaś bezpośrednio do studentów pierwszego roku, Dziekan przekonywał, że okres studiów to zarówno czas nauki, jak i czas dojrzewania do większej odpowiedzialności: – Tak, jak kiedyś dorośli byli za Was odpowiedzialni, tak już za kilka lat, po ukończeniu studiów, to Wy będziecie odpowiedzialni za innych. My, nauczyciele akademiccy, chcemy pomóc Wam nie tylko w zdobywaniu wiedzy, ale także w tym dorastaniu, dojrzewaniu do odpowiedzialności.

Po wystąpieniu Dziekana, zebranych powitał Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, który poprowadził ceremonię uroczystych promocji doktorskich. Wręczono także dyplom doktora habilitowanego dr. hab. inż. Piotrowi Sliżowi.

Następnie Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia, dr hab. Krzysztof Najman, prof. UG poprowadził immatrykulację studentów I roku, podczas której nowi studenci złożyli ślubowanie, dołączając tym samym do grona społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Wręczono także medale Komisji Edukacji Narodowej, które otrzymali:

dr hab. Przemysław Lech, prof. UG,

dr Alicja Antonowicz,

dr Marta Penczar,

dr Jędrzej Strumiłło

oraz Nagrody Rektora Uniwersytetu Gdańskiego dla pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Zarządzania.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG