Akcja profrekwencyjna - działamy wspólnie z Miastem Gdańsk

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę, 9 czerwca. Dziś do godz. 13.00 na dziedzińcu przed Wydziałem Nauk Społecznych można zmienić miejsce głosowania i pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania. To ważna informacja m.in. dla studentów, którzy uczą się w Gdańsku i tu chcieliby skorzystać z prawa wyborczego.

Przez trzy dni mobilny punkt UMG pojawiać się będzie przy największych gdańskich uczelniach. Urzędnicy spotkają się ze studentami w specjalnie przygotowanym namiocie, przed gmachami poszczególnych uczelni.

• Poniedziałek, 3 czerwca, w godz. 10.00-14.00, przed gmachem głównym Politechniki Gdańskiej,

• Wtorek, 4 czerwca, w godz. 9.00-13.00, na dziedzińcu Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,

• Środa, 5 czerwca, w godz. 9.00-13.00, przed Collegium Biomedicum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
gdansk.pl

Mobilny punkt na gdańskich uczelniach to jedno z wielu działań profrekwencyjnych podejmowanych przez Urząd Miejski. Do wzięcia udziału w wyborach zachęcają nie tylko władze Gdańska, ale też władze uczelni.

- Udział w wyborach to nasz przywilej, to nasze prawo, ale to również nasz obowiązek. To my możemy zadecydować, jaka będzie Polska, jaka będzie Europa w kolejnych latach, w kolejnych dziesięcioleciach - zwraca uwagę Prorektorka elektka ds. studenckich UG dr hab. Urszula Patocka-Sigłowy, prof. UG. - Pozwolę sobie nawiązać do ubiegłorocznej jesieni. Do tego, jak wielką popularnością cieszyła się podobna akcja na trójmiejskich uczelniach oraz jaki osiągnęliśmy wynik. Spróbujmy, aby wynik frekwencyjny w najbliższych wyborach był lepszy od tego jesiennego.

źródło: gdansk.pl