Komunikat w sprawie szczepień

Szanowni Państwo,

bazując na informacjach otrzymanych m.in. z Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia informuję, że:

1. Nauczyciele akademiccy zatrudnieni w uczelni zostali zakwalifikowani do grupy 1C.
  2. Przewidywany czas rozpoczęcia szczepień dla tej grupy to przełom marca/kwietnia 2021 roku.
  3. Nie podjęto jeszcze żadnych wiążących decyzji, w jaki sposób uczelnia będzie mogła przekazywać listy chętnych do szczepień
  4. W razie umożliwienia uczelni przekazania ww nauczyciele akademiccy będą mogli swobodnie wybierać szczepienie na zasadach ogólnych lub realizowanych ze wsparciem ze strony Uczelni zgodnie z tym, co uznają za korzystniejsze.
  5. Szczepienie nauczycieli przed osobami np. onkologicznymi będzie traktowane jako złamanie zasad narodowego programu szczepień i będzie karane.

Z poważaniem,

prof. dr hab. Piotr Stepnowski