Laureaci pierwszej edycji Programu Małych Grantów – UGrants

studenci

Znamy laureatów pierwszej edycji Programu UGrants – działania realizowanego w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza (IDUB).

Program Małych Grantów – UGrants umożliwia otrzymanie dofinansowania wstępnych badań naukowych i działań przygotowawczych zmierzających do zaplanowania projektu badawczego i zdobycia środków na jego realizację.

- Program małych grantów – UGrants  został opracowany z uwzględnieniem potrzeb naukowców na różnych etapach kariery – od doktorantów, przez młodych naukowców do zaawansowanych badaczy. Chcemy zachęcić badaczy do planowania projektów naukowych i pozyskiwania środków na ich realizację. Projekt badawczy intensyfikuje pracę naukową, często pozwala na założenie grupy badawczej i rozwinięcie współpracy z innymi naukowcamimówi prof. Wiesław Laskowski, Prorektor ds. Badań Naukowych.  - Gratuluję wszystkim laureatom. Mam nadzieję, że udzielone wsparcie zaowocuje ciekawymi projektami badawczymi, z których Uniwersytet Gdański będzie dumny – dodaje.

W rozstrzygniętych konkursach zostały złożone 133 wnioski (Start – 69 wniosków, First – 47 wniosków, Advanced – 10 wniosków, otwarty konkurs Bridge – 7 wniosków). Komisja konkursowa, z pomocą zewnętrznych ekspertów zakwalifikowała do finansowania 86 wniosków na łączną kwotę 860 000,00 zł.

Program UGrants jest jednym z elementów realizowanych w ramach programu IDUB, którego założeniem jest uzyskanie statusu Uczelni Badawczej.

Listy badaczy zakwalifikowanych do UGrants

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG