Dzień Otwarty - podsumowanie

Niemal dwie godziny prezentacji Uniwersytetu Gdańskiego, wydziałów, kół naukowych, życia studenckiego, oferty kształcenia itp. Prawie 1000 osób obserwujących na żywo relację na Facebooku i Youtube, kilkaset pytań - głównie dotyczących rekrutacji. I kilkadziesiąt osób zaangażowanych w realizację wydarzenia - tak najkrócej można podsumować wczorajszy Dzień Otwarty Uniwersytetu Gdańskiego.

Transmisja online rozpoczęła się punktualnie o godz. 16.00. krótkim zaproszeniem skierowanym do widzów przez Rektora prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego.

Przez dwie godziny całość na żywo prowadził, z przygotowanego specjalnie na tę okazję studia TV, dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia. Zapowiadał kolejne filmy i prezentacje, opowiadał o kształceniu w UG oraz o życiu studenckim, a także na bieżąco starał się odpowiadać na pytania zamieszczane na czacie na Facebooku. Jednocześnie pracownice Biura Rekrutacji odpowiadały uczestnikom na czacie. W pomoc zaangażowała się też Rada Samorządu Studentów Wydziału Prawa i Administracji UG.

Kandydaci mogli dowiedzieć się podczas krótkiego wykładu dra Wojciecha Glaca "Jak mózg kieruje Twoim wyborem?". Niezbędnik maturzysty krótko przedstawiła pani Irena Łaguna - Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.

Do studiowania w UG i angażowania się w życie studenckie zachęcali studenci z Koła Naukowego Chemików, Koła Naukowego Bałkanika, Parlamentu Studentów, Akademickiego Centrum Kultury ALTERNATOR i Akademickiego Związku Sportowego.

Ogólne informacje dotyczące rekrutacji przedstawiły Gracjana Karulska i Aneta Czepułkowska z Biura Rekrutacji, a o wyjazdach w ramach ERASMUS+ opowiedziały Magdalena Bednarek i Joanna Szymańska z Biura Erasmus.

Studiowanie to też kształtowanie swojej przyszłości - jak zadbać o karierę zawodową w trakcie studiów, aby pewnie wejść na rynek pracy mówiła Aleksandra Stenke, Kierownik Biura Karier UG.

Bloki tematyczne przeplatane były również filmami - oprócz najnowszego filmu promocyjnego UG zaprezentowany został (na koniec) film, w którym nasza absolwentka Sabina Lawrów, prowadząca blog "Sama Przez Świat" pokazała Gdańsk jaki kocha i za jakim tęskni kiedy podróżuje.

Wydziały prezentowali w krótkich, zabawnych filmikach studenci UG: Stanisław Pawłowski (WNS) i Paweł Turowski (WOiG). Filmy przygotował Ziemowit Turowski - operator, X LO Gdańsk.

Dzień Otwarty przygotowany został przez Zespół Promocji pod kierownictwem Moniki Zdroik oraz Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej UG, gdzie nad całością nagrania czuwali dyrektorzy Wojciech Głodek i Dorota Hebel.

 

Wydarzenie zostało zarejestrowane i można je obejrzeć:

na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/183672116632253

w serwisie YouTube:
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=YqWBj3U3Nm8&feature=youtu.be

Na stronie Dni Otwartych UG można będzie wkrótce znaleźć odpowiedzi na pytania zadane na czacie.

Dodatkowo  w Radio Mors odbędzie się audycja dotycząca rekrutacji 28.04 o godz. 18.00. Radio dostępne: https://mors.ug.edu.pl/

 

MNG/Zespół Prasowy