Nasz historyk w Würzburgu

Stypendium ufundowane przez Kancelarię Państwową Bawarii na pobyt badawczy w Würzburgu otrzymał dr Karol Kłodziński z Wydziału Historycznego UG.

Dr Karol Kłodziński brał udział w konkursie na stypendia Polskiej Misji Historycznej ufundowane przez Bawarską Kancelarię Państwową. Stypendium zostanie przeznaczone na pobyt badawczy w 2021 roku w projekcie pt. Otto Hirschfeld (1843-1922) jako badacz administracji rzymskiej. Recepcja i znaczenie dzieł następcy Theodora Mommsena.

- W ramach stypendium będę realizował projekt z zakresu historii badań nad starożytnością, a dokładnie administracją rzymską, która mnie szczególnie interesuje – informuje dr Karol Kłodziński z Wydziału Historycznego UG. - Pozwoli mi to na przeprowadzenie kwerendy bibliotecznej w znakomicie wyposażonych bibliotekach Uniwersytetu Juliusza i Maximiliana w Würzburgu - dodaje.

Dr Karol Kłodziński z Instytutu Historii UG został niedawno wybrany członkiem - specjalistą Komitetu Nauk o Kulturze Antycznej Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2021-2024. 

Ewa Cichocka/Zespół Prasowy