Konferencja końcowa projektu Baltic Heritage Routes

Plakat wydarzenia

Dobiega końca realizacja projektu Baltic Heritage Routes. Development of Heritage Tourism Infrastructure in the South Baltic Area. Konferencja podsumowująca realizację projektu odbędzie się 26 kwietnia.

Międzynarodowy projekty, które liderem był Uniwersytet Gdański, realizowano w ramach programu Interreg South Baltic. Jego głównym celem było stworzenie produktów turystycznych (transgranicznych tras turystycznych oraz podróży marzeń) z szerokim udziałem społeczności turystycznych, między innymi poprzez udział w organizowanych w ramach projektu wyprawach eksploracyjnych. Przedsięwzięcia te – pomimo pandemii, która utrudniła realizację niektórych działań – udało się zrealizować.

Bardzo dużym zainteresowanie cieszył się również konkurs fotograficzny, na który wpłynęło kilkaset zdjęć prezentujących piękno Bałtyku. Ogłoszenie wyników konkursu będzie miało miejsce podczas poniedziałkowej konferencji. Konferencja odbędzie się w formule on-line w dniu 26.04.2021 r., w godz. 10.00–16.30, na platformie Microsoft Teams. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.  Aby wziąć w niej udział konieczne jest zarejestrowanie się. Link do rejestracji.

Podczas poniedziałkowego spotkania, poza wystąpieniami realizatorów projektu będzie można również usłyszeć m.in. prezentacje Pani dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego - Marty Chełkowskiej, oraz prof. Jacka Zauchy, który opowie o możliwościach finansowania projektów bałtyckich w nowej perspektywie finansowej.

Realizacja projektu trwała ponad 3 lata, a jego budżet wyniósł 1,87 mln EUR. Poza liderem projektu, którym był Uniwersytet Gdański, w realizacji działań brali udział partnerzy z Litwy (miasta Kretynga, Plunge i Telsiai), Niemiec (Uniwersytet w Greiswaldzie) Polski (miasto Lębork, Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Lęborska, Łeba, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Północna Izba Gospodarcza) oraz szwedzki Uniwersytet Ludowy w Kristianstad.

Kierownikiem projektu był dr hab. Przemysław Kulawczuk, prof. UG z Wydziału Ekonomicznego.

Załącznik Rozmiar
Program konferencji 6.47 MB