Trzech rektorów o współpracy z biznesem. Bezpłatne webinarium dla naukowców PG, UG i GUMed

Webinarium „Współpraca pomorskich uczelni na rzecz rozwoju innowacyjności”, w którym rektorzy trzech największych uczelni na Pomorzu wraz z prezesami uczelnianych spółek celowych, przedstawicielami samorządu województwa oraz przedsiębiorcami opowiedzą o nowych możliwościach dla naukowców w nawiązywaniu współpracy z biznesem i przemysłem odbędzie się w środę 9 czerwca o godz. 11 na Politechnice Gdańskiej. 

Webinarium dotyczyć będzie programu „μGranty B+R dla przedsiębiorstw” (więcej o programie na stronie: mikrogranty.com.pl), którego operatorem jest Excento, spółka celowa Politechniki Gdańskiej, zajmująca się na co dzień budowaniem relacji i formalizowaniem współpracy na linii nauka - biznes. 

W spotkaniu wezmą udział m.in. rektorzy trzech czołowych uczelni regionu: prof. Krzysztof Wilde (Politechnika Gdańska), prof. Marcin Gruchała (Gdański Uniwersytet Medyczny) i prof. Piotr Stepnowski (Uniwersytet Gdański), a także prezesi uczelnianych spółek celowych łączących naukowców z przemysłem i biznesem oraz przedstawiciele Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   

Podczas spotkania, które poprowadzi Piotr Markowski - koordynator projektów spółki Excento, goście przyjrzą się głównym celom oraz zaprezentują korzyści wynikające z udziału w projekcie „μGranty B+R dla przedsiębiorstw”. Omówią szczegółowo obszary zaangażowania przewidziane dla pracowników oraz zespołów naukowych. Zaprezentują także specjalizacje gospodarcze, które będą szczególnie wspierane w programie. 

W webinarium nie zabraknie także pytań o rolę, jaką pełnią uczelnie w rozwoju lokalnego biznesu oraz otoczenia społeczno-gospodarczego. Goście porozmawiają również o dobrych praktykach takiej współpracy na przykładach komercjalizacji wyników badań naukowych. Spotkanie będzie również okazją do rozmowy na temat przyszłych działań uczelni zrzeszonych w Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita w zakresie wspierania innowacyjności.

Nie czekaj i zarezerwuj swoje miejsce! Zarejestruj się i dołącz do wydarzenia TUTAJ. https://tiny.pl/rzmf5

Plakat
Zespół Prasowy UG