Letnie kursy języka niemieckiego on-line

Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego oraz Ośrodek kultury i książki niemieckojęzycznej zapraszają na trzytygodniowe letnie kursy on-line języka niemieckiego „Die Sprache ist der Schlüssel zur Welt”. Zapisy na kursy trwają do 2 lipca.

Kursy letnie są idealnym rozwiązaniem dla osób, które w ciągu roku akademickiego są bardzo zajęte, albo dla tych, które chcą ćwiczyć umiejętność wypowiadania się w języku niemieckim.

- Podczas intensywnych zajęć letnich postaramy się zanurzyć w języku obcym, tak głęboko jak tylko się da. W zależności od poziomu zaawansowania będziemy odpowiednio doskonalić swoje umiejętności posługiwania się językiem niemieckim poprzez mówienie, wspólne dyskusje, gry i zabawy – oczywiście na wesoło! Postaramy się również powtórzyć trochę gramatyki i odświeżyć mnóstwo ciekawych słówek. Nasi lektorzy wiedzą, jak w pełni wykorzystać technikę w uczeniu i mają w tym już spore doświadczenie – mówią organizatorzy kursów.

Opis kursu: lektorzy korzystają z platformy e-learningowej zoom.us. Uczestnicy kursu otrzymują od lektora zaproszenie drogą mailową na zamknięte spotkania, w których biorą udział uczestnicy kursu. Platforma zoom daje możliwość pracy zarówno w całej grupie uczącej się razem, jak i podziału na pary lub grupy do wykonywania wybranych zadań. Korzystanie przez uczestników kursu z programu zoom.us jest całkowicie bezpłatne. Na kursach online korzystamy z różnorodnych i bardzo ciekawych materiałów przygotowanych przez lektorów, jak np. quizy, materiały do słuchania, teksty, ćwiczenia gramatyczne, obrazki, filmiki oraz prezentacje.

 

Zapisy: zapisów można dokonywać mailowo: herdcen@ug.edu.pl lub tel.: 58 305 73 17, ewentualnie osobiście w siedzibie Centrum Herdera przy ul. Ogarnej 26 w Gdańsku. W celu sprawdzenia poziomu zaawansowania przesyłamy testy kwalifikujące na różne poziomy zaawansowania.

Koszt kursu wraz z materiałami:

550 zł – dla naszych stałych kursantów, oraz dla grupy A1 i studentów / pracowników UG

640 zł – dla osób rozpoczynających naukę w Centrum Herdera od poziomu A2

 

Opłaty za kurs prosimy przelewać na konto:

Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, Santander Bank Polska SA, nr konta: 39 1090 1098 0000 0001 0074 8505

WAŻNE: Prośby o wystawienie faktury VAT za kurs prosimy kierować w momencie zgłoszenia na kurs (przed dokonaniem wpłaty), w późniejszym terminie wystawienie faktury VAT będzie niemożliwe.

Zapisy przyjmujemy do 02.07.2021

Więcej informacji: www.herder.ug.edu.pl

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG