WPiA wysoko w rankingu Dziennika Gazety Prawnej

Wydział Prawa i Administracji UG uplasował się na piątym miejscu w Polsce oraz pierwszym miejscu na Pomorzu w Rankingu Wydziałów Prawa ogłoszonym przez Dziennik Gazetę Prawną.

WpiA

W tegorocznej, XV edycji Rankingu, redakcja Dziennika Gazety Prawnej oceniając Wydziały Prawa wzięła pod uwagę następujące kategorie: kadra, jakość i warunki kształcenia, wymogi stawiane studentom i jakość absolwentów, zdawalność na aplikacje prawnicze. W tej ostatniej kategorii WPiA UG zdobył aż 7,3 punktów, co plasuje nas na drugim miejscu w Polsce, tuż po Uniwersytecie Jagiellońskim.

W kategorii „zdawalność na aplikacje prawnicze” szkoły wyższe podzielono na trzy grupy zgodnie z liczbą absolwentów rocznika 2020 przystępujących do egzaminów na aplikacje:

- pierwsza grupa: uczelnie z liczbą absolwentów powyżej 100 osób - zdawalność 100 proc.,

- druga grupa: uczelnie z liczbą absolwentów 20-90 osób - zdawalność 100 proc.,

- trzecia grupa: uczelnie z liczbą absolwentów poniżej 14 osób - zdawalność 100 proc.

W ankiecie znalazł się nowy blok pytań na temat tego, jak uczelnia poradziła sobie z dostosowaniem do pandemii.

Wydział Prawa i Administracji UG uzyskał wysokie 5. miejsce w Polsce i utrzymał posiadane od lat 1. miejsce na Pomorzu. To najlepsze miejsce Wydziału w tym rankingu, które udało się uzyskać po raz drugi w jego historii (poprzednio w 2019 r.), zdobywając łącznie 87,3 na 111 możliwych do zdobycia punktów.

W XV Rankingu Wydziałów Prawa wśród uczelni publicznych pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński. Z kolei Uczelnia Łazarskiego jest niezmiennie najlepsza wśród niepublicznych szkół wyższych.

Serdecznie gratulujemy studentom, pracownikom oraz absolwentom WPiA UG.

Szczegółowe wyniki rankingu:

https://serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/8194312,xv-ranking-wydzialow-prawa-wielki-comeback-i-utrzymanie-status-quo-triumfuja-krakow-i-warszawa.html

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG