Dr Wojciech Glac finalistą konkursu Popularyzator Nauki 2019

Najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs dla naukowców, instytucji i społeczników, których pasją jest dzielenie się wiedzą z osobami niezwiązanymi ze środowiskiem akademickim, ogłosił właśnie swoich finalistów. W zacnym gronie nominowanych do nagrody Popularyzator Nauki 2019 znalazł się dr Wojciech Glac z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Wydziału Biologii UG (kategoria Naukowiec) – fizjolog, specjalista od mózgu. Do finału jury zakwalifikowano 22 kandydatów, a do samego konkursu nadesłano aż 109 zgłoszeń. Zwycięzców poznamy 28 lutego podczas Finałowej Gali Konkursu.

Nagrodzeni zostaną laureaci w finałowych kategoriach: naukowiec, animator, zespół, instytucja, media, a także laureat/laureatka nagrody głównej - osoba, która otrzyma tytuł Popularyzatora Nauki 2019. Dodatkowo redakcja serwisu Nauka w Polsce przyzna pozaregulaminowe wyróżnienie im. red. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną.

NOMINOWANI DO NAGRODY:

W kategorii Animator:​

• Dawid Myśliwiec​

• Jerzy Rafalski​

• Karol Sieńkowski​

• Aleksandra Stefaniak​

W kategorii Instytucja:​

• Hydropolis​

• Klub Astronomiczny Almukantarat​

• Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki​

W kategorii Media do finału trafili:​

• Crazy Nauka - Aleksandra i Piotr Stanisławscy​

• Czasopismo "Filozofuj!"​

• Marzenna Nowakowska​

• "Pytania z kosmosu" – Program 3 PR - Dr Tomasz Rożek i Marcin Łukawski​

W kategorii Naukowiec nominowani są:​

• dr Wojciech Glac​

• dr Mikołaj Małecki​

• dr hab. Piotr Rzymski​

• dr Joanna Stojer-Polańska​

• dr Andrew (Zbyszek) Szydło​

• dr hab. Marta Wrzosek​

• dr Witold Zawadzki​

W kategorii Zespół szansę na nagrodę mają:​

• Dolnośląski Festiwal Nauki​

• Dział Marketingu Uniwersytetu SWPS​

• Heweliusze Nauki​

• Zespół MGS „Multimedialny Gwiezdny Spektakl”: prof. dr hab. Adam Maj, dr hab. Jerzy Grębosz, Józef Skrzek

Sylwetkę naszego kandydata można poznać bliżej w artykule "Dr Wojciech Glac: tytan popularyzacji i dydaktyki na temat mózgu":

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w ostatecznej rozgrywce o tytuł Laureata nagrody głównej!

Biuro Promocji