25-29 października -Tydzień Zdrowia Psychicznego na UG: Pozwól sobie pomóc

Plakat wydarzenia

- Zauważamy, że potrzeba konsultacji z psychologiem jest coraz większa, dlatego z myślą o wszystkich, którzy potrzebują pomocy w zadbaniu o swoje zdrowie psychiczne uruchamiamy kolejne bezpłatne wydarzenia w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego na Uniwersytecie Gdańskimmówi dr Agata Rudnik, dyrektor Centrum Wsparcia Psychologicznego UG.   

Relaksacja, wieczorne dyżury „Pogadajmy” prowadzone na Skype przez psychologów UG, wykład otwarty o tym, jak radzić sobie ze stresem akademickim, a także debata online, podczas której dowiemy się, jak wygląda pierwsza wizyta u terapeuty, czego można się po niej spodziewać i kiedy zgłosić się do psychologa po pomoc – to wydarzenia zaplanowane w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego, który w dniach 25-29 października 2021 r. odbędzie się w formie online na Uniwersytecie Gdańskim.

 

W programie:

25.10 (poniedziałek)

16:00-17:00 Debata online: "Kiedy, jak i czy to boli? Czyli o pierwszym zetknięciu się z psychologiem" z udziałem studentek, studentów oraz specjalistek w Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego.

Można będzie dowiedzieć się, jak wygląda pierwsza wizyta u terapeuty, czego można się spodziewać, jakie powody mogą być wskazówką, aby wybrać się na rozmowę z psychologiem oraz czy trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Rozmowy o doświadczeniach pierwszych wizyt i dzielenie się subiektywnymi odczuciami pozwolą oswoić temat i pokazać, że psycholog nie gryzie, a wizyta u niego nie musi być stresująca jak pierwsza sesja. Podczas spotkania na pytania uczestników będą odpowiadać specjaliści z ACWP.

28.10 (czwartek)

16:00-17:00 Relaksacja prowadzona przez studentki i studentów  

Nie masz czasu na chwilę odpoczynku? Jesteś przemęczony, zdenerwowany, bolą Cię mięśnie i głowa? Może już kilkukrotnie miałaś/miałeś plan, aby odpocząć w domu z książką, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie? Albo być może uważasz, że jesteś wystarczająco wypoczęty i nie potrzebujesz dodatkowego relaksu?

Na chwilę wytchnienia podczas relaksacji prowadzonej przez studentki i studentów psychologii zapraszani są wszyscy chętni. Dzięki swojemu doświadczeniu prowadzący pomogą poczuć odprężenie i odpoczynek, wyłączyć się na chwilę, zrelaksować umysł i ciało. Skorzystaj z godziny wyciszenia i poświęć sobie ten czas, a zobaczysz, że będziesz samemu sobie za to wdzięczna/wdzięczny! 

29.10 (piątek)

16:00-17:00 Wykład otwarty online dr Pawła Atroszko: Stres akademicki – czy można uzależnić się od uczenia?

Jeżeli jakaś część Twojego życia związana jest z koniecznością przyswajania nowych informacji (a takich sytuacji na Uniwersytecie nie brakuje...), być może czujesz czasem stres związany z przekonaniem, że powinnaś/powinieneś poświęcać nauce więcej czasu. Sprawdź, czy zachowujesz odpowiednie naukowe BHP. Podczas wykładu dr Atroszko opowie o uzależnieniu od nauki oraz granicy między naturalnym stresem akademickim a potencjalnym problemem uzależnienia.

Dodatkowo przez cały tydzień prowadzone będą wieczorne dyżury na Skype „Pogadajmy” w godz. 18:00-20:00.

Jest to możliwość bezpośredniego połączenia się ze specjalistą i rozmowy o tym, co Cię trapi - być może myślisz o tym, aby zgłosić się ze swoim problemem do psychologa, ale nie jesteś przekonany czy Twój problem jest odpowiednio "poważny"?

"Pogadajmy" jest po to, aby rozwiać Twoje wątpliwości.

Dyżury nie wymagają wcześniejszego zapisywania się i są całkowicie darmowe, jednak trzeba liczyć się z tym, że ktoś nas ubiegnie przy dużej liczbie chętnych.

Dyżury pełnić będą:

25.10., 27.10. i 29.10. dr Agata Rudnik

26.10. i 28.10. mgr Paulina Anikiej-Wiczenbach

Jeśli wolisz jednak być pewnym spotkania i umówić je na konkretną godzinę, możesz zgłosić się mailowo na adres: cwp@ug.edu.pl

Skorzystaj i pozwól dać sobie pomóc.

Więcej szczegółów 

Elżbieta Michalak-Witkowska/Zespół Prasowy UG