Warsztaty Międzyuczelnianej Akademii Kompetencji na UG

MAK

Szukasz pierwszej poważnej pracy i nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się co zrobić, by być atrakcyjnym na rynku pracy? Biuro Karier Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną i trzema innymi biurami karier pomorskich uczelni zapraszają do udziału w projekcie pt. Międzyuczelniana Akademia Kompetencji (MAK), podczas którego studenci zapoznają się z  kompetencjami poszukiwanymi obecnie na rynku pracy.

Masz już doświadczenia z rynku pracy? A może szukasz swojej pierwszej poważnej pracy i nie wiesz od czego zacząć? Jeśli interesują Cię te zagadnienia, a dodatkowo chcesz się dowiedzieć, jakie kompetencje cenią dzisiejsi pracodawcy, jak wyróżnić się na rynku pracy i jak stworzyć ciekawy dla pracodawcy profil on-line – to wydarzenie jest dla Ciebie.

Jesienno-zimowa edycja MAK składa się z 3 części i odbędzie się online w trzech terminach. Pierwsze warsztaty już 26 października 2021, w godz. 14.00-15.30. Rejestracja pod linkiem: https://forms.office.com/r/QEzaihrgdU

- Zauważamy, że tego typu warsztaty są potrzebne młodym ludziom, studentom i  absolwentom, którzy stawiają pierwsze kroki na  rynku pracy – mówi Aleksandra Stenke, kierownik Biura Karier UG. - Duża konkurencja, konieczność zaistnienia kandydata, a co za tym idzie, umiejętność przyciągnięcia uwagi pracodawcy i zainteresowanie go naszą kandydaturą to umiejętności kluczowe, które warto szkolić, bo często decydują o tym, czy dostaniemy wybraną pracę, czy nie. Międzyuczelniana Akademia Kompetencji to część bogatej oferty BK przygotowującej studentów i absolwentów UG do wejścia na rynek pracy.

Na warsztatach usłyszysz o specyfice rynku pracy, o tym, jak być ciekawym dla pracodawcy a dodatkowo nabędziesz umiejętności wewnętrznego uporządkowania firmy (5S) oraz dowiesz się, jak zorganizować stanowisko pracy.   

Pierwsza edycja MAK  składa się z trzech szkoleń online.

Pierwsza część - 26 październik 2021 r.: Zbuduj wizerunek - daj się poznać pracodawcy. Poprowadzi ją firma Randstad Polska. Dowiesz się m.in.: Jakie są obecne trendy w konkretnych branżach rynku pracy? Na czym polega budowanie własnej marki w procesie rekrutacji? Jak dać się znaleźć - być widocznym online i pozostać w kontakcie z rekruterami? Jak wyglądają procesy rekrutacyjne i w jaki sposób się do nich przygotować?

Warsztaty on-line, rejestracja

Druga część - 24 listopad 2021 r.: Kompetencje Twoim drogowskazem na rynku pracy, prowadzący - GI Group. Poruszone zostaną takie zagadnienia, jak: Rynek pracy a kompetencje, potrzeby kompetencyjne pracodawców. Dowiesz się, jak określić swoje kompetencje oraz jak rozwijać kluczowe kompetencje, by dostać pracę.

Warsztaty on-line, rejestracja

Trzecia część - 16 grudnia 2021 r.: Łatwe wejście w standardy organizacji. Prowadzący- Lean Idea. Standaryzacja pracy – podstawy, gra symulacyjna, podstawy 5S – ćwiczenie oraz organizacja ergonomicznego stanowiska pracy – to zagadnienia, które poruszane będą podczas spotkania.

Warsztaty on-line, rejestracja

- Mamy nadzieję, że te warsztaty pomogą naszym studentom i absolwentom poczuć się pewniej i rozwinąć skrzydła na rynku pracy – dodaje Aleksandra Stenke. - Uczestnicy szkoleń otrzymają imienne ceryfikaty udziału w szkoleniach.

Informacje na temat letniej edycji warsztatów MAK można będzie znaleźć wkrótce na str. FB Biura Karier UG.

Załączniki
Załącznik Rozmiar
Międzyuczelniana Akademia Kompetencji MAK 984.28 KB
Elżbieta Michalak-Witkowska/Zespół Prasowy UG