Spotkanie z Janem Krzysztofem Bieleckim - Absolwenci UG zapraszają

Po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Stowarzyszenie Absolwentów WSHM, WSE w Sopocie i Wydziałów Ekonomicznych UG powraca do cyklu spotkań z wybitnymi absolwentami sopockich wydziałów UG. 18 listopada zaplanowano pierwsze z nich. Gościem specjalnym będzie były premier, Jan Krzysztof Bielecki. Rozmowę rozpoczynającą spotkanie poprowadzi prof. UG dr hab. Leszek Pawłowicz.

Spotkania sopockiego Stowarzyszenia Absolwentów UG tradycyjnie odbywają się w czwartki, stąd też ich nazwa – Czwartki z Absolwentami. Z powodu konieczności ograniczenia bezpośrednich kontaktów w czasie pandemii musiały one być zawieszone. Pandemia wprawdzie jeszcze się nie skończyła, ale przy zachowaniu środków ostrożności spotkania są już możliwe. Dlatego władze Stowarzyszenia zdecydowały się powrócić do tradycji czwartkowych spotkań.

Gościem specjalnym pierwszego po przerwie Czwartku z Absolwentami będzie Jan Krzysztof Bielecki, prezes Rady Ministrów w 1991 roku, jeden z liderów Kongresu Liberalno-Demokratycznego, w latach 1989–1993 poseł na Sejm X i I kadencji, w latach 1992–1993 minister-członek Rady Ministrów ds. kontaktów z Europejską Wspólnotą Gospodarczą, w latach 2003–2010 prezes zarządu Banku Pekao. Kawaler Orderu Orła Białego. W 1973 r. ukończył studia na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego ze specjalnością ekonomiki transportu morskiego. W latach 70. pracował jako asystent w Instytucie Ekonomiki Transportu Wodnego.

Spotkanie rozpocznie się od wywiadu, który przeprowadzi z gościem prof. Leszek Pawłowicz, który także ukończył studia w 1973 r. na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Ekonomiki Produkcji. Obecnie jest profesorem w Katedrze Bankowości i Finansów Wydziału Zarządzania UG, a także wiceprezesem zarządu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową i przewodniczącym Rady Fundacji Centrum Myśli Strategicznych. Rozmowa będzie dotyczyła zarówno okresu studiów i pracy na wydziałach ekonomicznych UG, jak i bieżącej sytuacji gospodarczej.

Absolwenci serdecznie zapraszają studentów i pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, a także wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniami z zakresu polityki gospodarczej. Spotkanie jest otwarte, ale organizatorzy proszą o zachowanie podstawowych zasad obowiązujących podczas spotkań organizowanych w okresie pandemii – dezynfekcji rąk przy wejściu do Wydziału Zarządzania i noszenia maseczek.

Spotkanie odbędzie się 18 listopada o godz. 17.00 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego zlokalizowanym w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 101, w sali B-22.

J.K.Bielecki

Na zdjęciu: Jan Krzysztof Bielecki (po lewej) wita się z Aleksandrem Kwaśniewskim 9po prawej w środku)  podczas zjazdu absolwentów sopockich wydziałów UG 25 czerwca 2016 r. Z lewej Rektor Senior prof. Bernard Lammek. Za Aleksandrem Kwaśniewskim Dziekan Wydziału Zarządzania prof. Mirosław Szreder.

Fot. Mateusz Ochocki/KFP

Maciej Goniszewski