Cykl wspólnych seminariów to możliwość wymiany myśli naukowej w obrębie trzech uczelni tworzących Związek Uczelni Fahrenheita: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. To też realna szansa na tworzenie nowych międzyuczelnianych grup badawczych, zdobywanie wspólnych projektów i podniesienie jakości badań. Podczas drugiego seminarium swój potencjał naukowy i obszary badawcze przedstawi Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.
Celem inicjatywy jest wymiana myśli naukowej wśród przedstawicieli uczelni członkowski FarU. Dyskusja naukowa i prezentowane podczas niej perspektywy widzenia współczesnych zagadnień gospodarczych i społecznych, umożliwiają tworzenie międzyuczelnianych grup badawczych oraz zdobywanie wspólnych projektów.
Inicjatywa powstania takich seminariów wyszła od dziekanów trzech wydziałów ekonomicznych funkcjonujących w uczelniach tworzących Związek Uczelni Fahrenheita. Organizatorami cyklu seminariów są: prof. Monika Bąk z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego i prof. Mirosław Szreder z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz prof. Małgorzata Gawrycka z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.
Seminaria odbywają się w formule on-line i są otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób, także spoza Związku Uczelni Fahrenheita. Podczas najbliższego seminarium, które odbędzie się 20 stycznia br. o godzinie 17:00 swój potencjał naukowy i obszary badawcze przedstawi Wydział Zarządzania i Ekonomii PG.
Kliknij tu, żeby dołączyć o spotkania
Przypomnijmy, gospodarzem pierwszego seminarium, które odbyło się 2 grudnia 2021 r. był Wydział Ekonomiczny UG. W planach jest już trzecie seminarium, które odbędzie się w lutym 2022 r. i organizowane będzie przez Wydział Zarządzania UG.
Jak podkreślają organizatorzy, podczas tych spotkań wydziały prezentują zarówno swój potencjał badawczy jak i doświadczenia związane z dotychczasową współpracą w zakresie nauk ekonomicznych oraz nauk o zarządzaniu i jakości. Dyskusja naukowa i wymiana myśli umożliwiają wzajemne poznanie i doskonalenie metodologii badań w odniesieniu do nowych wyzwań ekonomicznych, technicznych, medycznych, często wielowymiarowych, kompleksowych i interdyscyplinarnych.