VI Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna na Wydziale Ekonomicznym UG

grafka

Zawody drugiego stopnia szóstej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej odbywają się dziś, 4 marca 2022 r.. Zakwalifikowało się do nich 812 uczestników ze wszystkich województw. Wszyscy rywalizują o indeks Wydziału Ekonomicznego UG i inne atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Olimpiada jest organizowana przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych tematyką transportu, logistyki i spedycji, a w szczególności kształcących się w zawodach technik spedytor, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier-logistyk.

Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do pierwszego etapu obecnej edycji zgłosiło się 5462 uczniów z 275 szkół (do zawodów przystąpiło 4399 uczestników). Do zawodów drugiego stopnia zakwalifikowało się 812 uczestników ze wszystkich województw.

Uczestnicy Olimpiady rywalizują o indeks Wydziału Ekonomicznego UG – nagrodę główną oraz inne atrakcyjne nagrody. Sponsorami nagród głównych dla laureatów są firma spedycyjna Nautiqus sp. z o.o. oraz Wydawnictwo TD s.c.

Wyniki zawodów II stopnia oraz listę osób zakwalifikowanych do finału poznamy do dnia 14 marca. Wyłonieni w nich finaliści zostaną zaproszeni na zawody centralne, które odbędą się w dniach 7-8 kwietnia 2022 r.  w siedzibie Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

 

Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna jest finansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach konkursu na organizację i przeprowadzenie olimpiad i turniejów w latach szkolnych 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022.
Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG