O pomocy UG dla Ukrainy w Times Higher Education

Na stronie Times Higher Education ukazał się artykuł, w którym opisana jest pomoc niesiona Ukrainie przez społeczność akademicką naszej uczelni. Autorką jest dr Agnieszka Piotrowska, z Centrum Filmowego Uniwersytetu Gdańskiego.

"Każdy uchodźca z Ukrainy dostanie to czego potrzebuje. Nie tylko ubrania i jedzenie, ale także książki i zabawki. Ludzie przynoszą tyle darów, że trudno jest sobie z nimi wszystkimi poradzić. Zajmuje to mnóstwo czasu" - możemy przeczytać  w artykule dr Agnieszki Piotrowskiej o pomocy niesionej Ukrainie przez studentów i pracowników Uniwersytetu Gdańskiego.

W tekście autorka opisuje szybką reakcję uczelni na rosyjską agresję, ale i doświadczenia naszej wykładowczyni, Ukrainki dr hab. Marty Koval, prof. UG

Zapraszamy do przeczytania artykułu (j.ang.).

dr Agnieszka Piotrowska, PhD, SFHEA, jest, urodzoną w Polsce, brytyjską filmoznawczynią i filmowcem. Obecnie współpracuje z Centrum Filmowym Andrzeja Wajdy oraz prowadzi zajęcia na Wydziale Filologicznym UG.
Jest współorganizatorką konferencji w UG pt. Visible Evidence Conference. Więcej - czytaj tu

THE
oprac. MJ/ZP