Webinarium pt. „Dylematy procesu patentowania”. Ruszyła rejestracja

grafika

Myślisz o ochronie patentowej swoich wynalazków? A może chciałbyś poznać  granice pomiędzy inspiracją, a plagiatem lub dowiedzieć się, jakie są dobre praktyki związane z patentowaniem wynalazków? Jeśli tak, webinarium pt. „Dylematy procesu patentowania”, organizowane z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej, jest dla ciebie.

Z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej, Centra Transferu Technologii Uczelni Fahrenheita (FarU): Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego, zapraszają na webinarium „Dylematy procesu patentowania”, poświęcone ochronie własności intelektualnej.

Webinarium odbędzie się online, we wtorek, 26 kwietnia 2022 r., w godz. 11:00-12:00. Spotkanie przeznaczone jest dla studentów, naukowców, doktorantów oraz każdego, kto jest zainteresowany tematyką ochrony IP.

Link do rejestracji (dołączanie do spotkania możliwe będzie za pomocą linku, który przyjdzie na maila podanego podczas rejestracji):

Program webinarium

11:00-11:05 – wprowadzenie - Katarzyna Gronowska, dyrektor Centrum Transferu Technologii UG

11:05-11:25 – „Między inspiracją a plagiatem – granice praw autorskich dr hab. Maciej Barczewski, prof. UG

W ramach wystąpienia zostaną omówione podstawowe przesłanki zakresu przedmiotowego praw autorskich, jak również problematyka granic między nieuprawnionym powieleniem części lub całości cudzego utworu (plagiatem) a dozwoloną inspiracją innym dziełem.

11:25-11:40 – „Patentowanie nauki - dobre praktyki współpracy z rzecznikiem patentowym”, Iwona Płodzich-Hennig, wspólnik kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi Dorota Rzążewska sp.k.

Poruszane zagadnienia: wynalazek a praca naukowa, z czego składa się opis patentowy, „recepta” na patent, czyli o praktycznych aspektach współpracy z rzecznikiem patentowym.

11:45-11:55 – Sesja – Pytania i odpowiedzi

11:55-12:00Zakończenie

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Iwona Płodzich-Hennig

Rzecznik patentowy | wspólnik kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi Dorota Rzążewska sp.k. Specjalizuje się w prowadzeniu spraw dot. wynalazków, zwłaszcza z dziedziny medycyny, farmacji, biotechnologii i chemii. Propaguje idee ochrony innowacyjnych rozwiązań mających praktyczne zastosowanie w biznesie. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w pracy w przemyśle farmaceutycznym oraz jako rzecznik patentowy doradza klientom strategie skutecznego zabezpieczania IP.

Dr hab. Maciej Barczewski, prof. UG

Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor i kierownik Katedry Praw Człowieka i Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Adjunct Professor w Chicago-Kent College of Law, USA (2007-2009), Visiting Researcher na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Oksfordzie (2010), ekspert m.in. Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (ONZ). Specjalista w zakresie ochrony praw autorskich i praw własności intelektualnej, reżyser.

Załącznik Rozmiar
Zaproszenie 2.17 MB