Rusza wiosenna edycja Wampiriady na UG

grafika

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Gdańskiego po raz kolejny zaprasza do udziału w projekcie Wampiriada, czyli akcji honorowego studenckiego krwiodawstwa. Na Kampusie UG staną krwiobusy, w których krew oddać mogą wszyscy chętni dawcy. Jeśli możesz - pomóż. Krew to najcenniejszy dar życia.

W zasobach Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wciąż brakuje wielu grup bezcennej krwi. Możesz pomóc w jej pozyskaniu, przyłączając się do wiosennej edycji projektu Wampiriada!

Krwiobusy, zapewnione będą przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Staną na kampusie UG w trzech miejscach: 9 maja – na parkingu przy Wydziale Ekonomicznym UG, 10 maja 2022 – na parkingu przy Wydziale Biologii UG i 11 maja 2022 na parking przy Wydziale Nauk Społecznych.

Wszystkie pobrania odbywać się będą w godzinach 9:00 - 14:00.

Wybierasz się na Wampiriadę? Zabierz ze sobą dowód osobisty i  maseczkę (mając na uwadze rozporządzenia Rady Ministrów, w podmiotach leczniczych, a do tych zaliczają się także ambulanse, wciąż obowiązuje zakrywanie ust i nosa).

Pamiętaj, jeżeli nie czujesz się dobrze, masz kaszel, katar, gorączkę, jesteś osłabiony(-na) etc.- powstrzymaj się od oddawania krwi.

Masz jakieś wątpliwości lub pytania? Napisz bezpośrednio do koordynatora akcji – Przemysława Sadowskiego (tel. kontaktowy 512-806-690).

Na krwiodawców, poza satysfakcją, będą czekać czekolady oraz inne dodatkowe upominki, a także dwudniowe zwolnienie lekarskie z RCKiK z zajęć na uczelni oraz z pracy.

Pierwsza Wampiriada odbyła się w 2000 roku w Krakowie i została zorganizowana przez Przemysława Miłonia na Politechnice Krakowskiej. Z czasem akcja cieszyła się coraz większą popularnością. Od tego momentu Wampiriada odbywa się regularnie zazwyczaj dwa razy do roku we wszystkich większych ośrodkach akademickich w Polsce.
EMW/Zespół Prasowy UG