Prof. UG Michał Harciarek Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych UG

Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski wręczył dziś (11.05.2022) nominację na stanowisko Dziekana Wydziału Nauk Społecznych dr. hab. Michałowi Harciarkowi, prof. UG. 

 

Prof. UG Michał Harciarek, kierujący Zakładem Neuropsychologii WNS UG, został wskazany przez elektorów z Wydziału Nauk Społecznych w wyborach 9 maja br.

Nominacji na stanowisko Dziekana dokonał Rektor prof. Piotr Stepnowski, który powiedział: - Ufam i wierzę, że jest Pan gwarantem rozwoju WNS, a osiągnięcia naukowe i doświadczenie pozwolą zarządzać w sposób zrównoważony wydziałem, w którym - przypomnę - jest 7 dyscyplin.

- To gigantyczne zobowiązanie i zrobię wszystko, żeby wydział rozwijał się z powodzeniem. Dziękuję za zaufanie - powiedział Dziekan prof. Michał Harciarek.

Prof. UG Michał Harciarek Pełni również funkcję Przewodniczącego Komitetu Psychologii PAN.

Nowy Dziekan zastąpił na stanowisku zmarłego w marcu tego roku dra hab. Tadeusza Dmochowskiego, prof. UG, który funkcję tę pełnił od 2016 roku. 

O badaniach prowadzonych pod kierownictwem prof. UG Michała Harciarka pisaliśmy w marcu. To projekt NCN pt. Czy koronawirus Sars-Cov2 zaburza przede wszystkim funkcjonowanie prawej półkuli mózgu i przedniego systemu uwagi? Prospektywne badania neuropsychologicznych i neurofizjologicznych następstw COVID-19. 
Czytaj więcej

Wybory Dziekana WNS

fot. Alan Stocki/UG

MNG/ZP