„Co zmienilibyśmy w Polsce i Europie?” – XII Europejski Kongres Finansowy

baner

W ramach projektu „Akademia EKF” zrzeszającego wyróżniających się studentów oraz młodych absolwentów z Polski i z zagranicy studentki prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego dołączyły do grona członków Akademii. Udział w przedsięwzięciu wiązał się z publikacją esejów w monografii pt. „Co zmienilibyśmy w Polsce i Europie?”. Agata Jaworska zgłosiła tekst pt. „Możliwości są nieograniczone”, zaś Monika Orzłowska tekst pt. „W Polsce pewne są tylko śmierć i podatki oraz fakt, że przeciętny obywatel nie pojmuje żadnego z nich”. 

Europejski Kongres Finansowy organizowany w Sopocie jest doskonałą szansą na wymianę poglądów na temat finansów, która łączy przedstawicieli nauki i praktyki.

- Akademia Europejskiego Kongresu Finansowego była niezwykłą okazją do poznania wielu inspirujących ludzi. Udział w debatach i spotkaniach z liderami świata biznesu pozwolił mi na zdobycie ogromnej dawki wiedzy i zmotywował do dalszego rozwoju zawodowego – powiedziała Agata Jaworska.

Ostatniego dnia Kongresu odbyły się trzy, tradycyjne już, debaty:

– okrągły stół – makroekonomiczne wyzwania i prognozy dla sektora finansowego

– okrągły stół ryzyka bankowego

– okrągły stół – mapa wyzwań technologicznych dla sektora finansowego, których zwieńczeniem będzie debata prezesów największych polskich banków -mapa wyzwań przed sektorem bankowym.

- Zaszczytem jest dla mnie fakt, że komisja uznała mój esej za wartościowy i wyróżniający się na tle pozostałych kilkudziesięciu prac. Udział w Akademii EKF był wspaniałą szansą na wymianę poglądów z innymi młodymi ludźmi na temat otaczającego nas świata i tego, w którym kierunku powinien podążać dalszy jego rozwój – powiedziała Monika Orzłowska. - Najważniejsza jednak była dla mnie możliwość spotkań z liderami, osobami mającymi bardzo bogate doświadczenie w różnych dziedzinach biznesu. Inspirujące jest poznawanie ludzi, którzy różnymi drogami osiągnęli prawdziwy sukces, pozostając przy tym skromnymi i otwartymi na drugiego człowieka. Była to okazja nie tylko do zaczerpnięcia wiedzy w zakresie zarządzania i ekonomii, ale także do poznania wartości oraz priorytetów jakimi warto się kierować w życiu zawodowym i prywatnym – dodała.

W tym roku, w XII edycji Kongresu debaty skupiały się na finansach w odniesieniu do agresji rosyjskiej na Ukrainę, cyberbezpieczeństwie i rozwoju technologii oraz rosnącej inflacji.

Studentkom serdecznie gratulujemy!

ER/ZP