Prof. Tomasz Bąkowski członkiem Zespołu Zadaniowego przy Komitecie Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN

Prof. dr hab. Tomasz Bąkowski z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego został powołany w skład Zespołu Zadaniowego ds. zintegrowanej polityki rozwoju Polski i Europy przy Komitecie Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2019-2022.

Celem funkcjonowania Zespołu jest podejmowanie działań związanych z prowadzeniem debat naukowych i tworzeniem podstaw pragmatycznych w zakresie zagospodarowania przestrzennego, zrównoważonego rozwoju oraz systemu zintegrowanego planowania rozwoju.

Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN jest jednym z komitetów problemowych działających przy Prezydium PAN. Do zadań Komitetu należy prowadzenie działalności naukowo-badawczej i konsultacyjnej dotyczącej: polityki regionalnej i polityki przestrzennego zagospodarowania kraju w trzech wymiarach polityki spójności Unii Europejskiej oraz instytucjonalno-prawnych aspektów planowania zintegrowanego w układach funkcjonalno-przestrzennych na poziomie europejskim, krajowym i regionalnym.

Więcej na str. PAN

Biuro Rzecznika Prasowego