Prof. dr hab. Dariusz Szlachetko: katastrofa ekologiczna będzie wyłącznie przyśpieszać

Cel 15 zrównoważonego rozwoju – Życie na lądzie to temat rozmowy z prof. drem hab. Dariuszem Szlachetko, Dziekanem Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jak zmiana klimatu zagraża lasom tropikalnym? Jak wygląda ochrona przyrody w Polsce? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można usłyszeć w wywiadzie z cyklu Uniwersyteckie rozmowy o zrównoważonym rozwoju. 

Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego popularyzuje wyniki badań oraz działalność dydaktyczną i projektową związaną ze zrównoważonym rozwojem naukowców, dydaktyków, doktorantów i studentów Uniwersytetu Gdańskiego w ramach programu Uniwersyteckie rozmowy o zrównoważonym rozwoju. Realizacja projektu prowadzona jest w oparciu o wywiady, prezentacje oraz artykuły popularnonaukowe ze wskazaniem materiałów źródłowych.

Tym razem do rozmowy zaproszony został prof. dr hab. Dariusz Szlachetko, Dziekan Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, Kierownik Pracowni Taksonomii Roślin Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii UG.

Rozmowę przeprowadził Szymon Gronowski, pracownik CZRUG.

 

Szymon Gronowski/ CZRUG