XVIII Międzynarodowa Konferencja naukowa Euro-Trans 2022

logo

19 i 20 września na Wydziale Ekonomicznym w Sopocie odbędzie się XVIII Międzynarodowa Konferencja naukowa Euro-Trans 2022. Transport i logistyka w kierunku błękitnej gospodarki i zielonej transformacji.

 

W 2021 r. Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego dołączył do grona współgospodarzy konferencji Euro-Trans. Ambicją organizatorów jest stworzenie dużej międzynarodowej konferencji, która będzie gromadziła wybitnych naukowców i przedstawicieli biznesu i instytucji publicznych z kraju i zagranicy. Jednocześnie stanie się ona platformą wymiany najnowszej wiedzy i dyskusji w zakresie funkcjonowania sektorów transportu, mobilności i logistyki. Problemy prezentowane podczas dotychczasowych konferencji Euro-Trans skupiały się na kluczowych zagadnieniach dla gospodarki europejskiej, a wnioski z dyskusji były impulsem do wdrażania nowoczesnych rozwiązań w sektorze TSL.

Konferencja rotacyjnie odbywa się w trzech największych ośrodkach akademickich reprezentujących klasyczną szkołę ekonomiki transportu i logistyki - w Warszawie, Sopocie i Szczecinie. Oprócz naukowców pochodzących z kraju, jak i zagranicy, w tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczą także przedstawiciele biznesu oraz instytucji publicznych. Taka formuła zapewnia cykliczność spotkań, ale i możliwość kontynuacji wątków omawianych na poprzednich spotkaniach. Wymiana poglądów, doświadczeń, integracja środowisk ma kluczowe znaczenie podczas prowadzenia badań naukowych, a następnie publikowania wyników w prestiżowych wydawnictwach.

We wrześniu 2022 r. konferencja odbędzie się w Sopocie na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Program konferencji znajduje się w załączniku.

Więcej informacji na temat konferencji: www.eurotrans.ug.edu.pl

Załączniki
Załącznik Rozmiar
Program konferencji 212.14 KB
Dodano przez: ZP