Nagroda dla UG za wynik w THE World University Ranking 2023

fot.

Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG odebrała nagrodę dla Uniwersytetu Gdańskiego za wynik w najbardziej prestiżowym rankingu szkół wyższych na świecie – THE World University Rankings 2023.

Przypominamy, że w opublikowanej 12 października 2022 r. najnowszej edycji rankingu Times Higher Education World University Ranking (THE WUR) 2023 Uniwersytet Gdański awansował o jedno miejsce i  uplasował się na czwartej pozycji w kategorii uniwersytetów klasycznych w Polsce (za Uniwersytetami: Jagiellońskim, Warszawskim oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w  Poznaniu) wyprzedzając w stosunku do roku ubiegłego Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. W ogólnym zestawieniu polskich uczelni wyższych UG uzyskał zaś wysoką, dziesiątą pozycję spośród wszystkich 32 klasyfikowanych instytucji.

W tegorocznej edycji rankingu sklasyfikowano prawie 1 800 uniwersytetów ze 104 krajów, w tym 32 z Polski. na potrzeby edycji 2023 przeanalizowano ponad 121 milionów cytowań z ponad 15,5 miliona publikacji badawczych i uwzględniono odpowiedzi na ankiety od 40 000 naukowców z całego świata.

Wręczenie nagród dla polskich uczelni sklasyfikowanych w najbardziej prestiżowym rankingu szkół wyższych na świecie miało miejsce 22 listopada br. w Warszawie.

EMW/Zespół Prasowy UG