Zapraszamy na Dzień Otwarty Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG

grafika

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego po raz kolejny bierze udział w akcji Fundacji Perspektywy Dziewczyny do ścisłych. Akcja ta, obok siostrzanej akcji Dziewczyny na politechniki, ma na celu zachęcenie licealistek oraz uczennic techników do podjęcia studiów na kierunkach inżynierskich oraz ścisłych.

20 kwietnia br. zapraszamy wszystkie maturzystki i wszystkich maturzystów, a także każdego kto sympatyzuje z naukami ścisłymi, do odwiedzenia Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.  Na odwiedzających czeka szereg wydarzeń i atrakcji, dzięki którym będzie można poznać ofertę wydziału, a także wziąć udział w przygotowanych specjalnie wykładach i warsztatach lub po prostu porozmawiać ze studentami o tym, jak się tu studiuje.

Większość wydarzeń odbędzie się w godzinach 10.00-14.00 w nowym budynku Instytutu Informatyki, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytet Gdański, ul. Wita Stwosza 57, Gdańsk: link do lokalizacji. Dodatkowo o godz. 17.00 zapraszamy na drugi panel dyskusyjny "Sztuczna inteligencja: wyzwania i możliwości dla młodych specjalistek"  współorganizowany w ramach programu Fundacji Perspektywy Women in Tech Community.

Szczegółowy program wydarzenia:

1. Przyjdź i porozmawiaj ze studentami naszych kierunków – stoiska kierunkowe

• Matematyka
  • Modelowanie matematyczne i analiza danych
  • Bioinformatyka
  • Informatyka, profil praktyczny
  • Informatyka, profil ogólnoakademicki
  • Fizyka; Fizyka medyczna; Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna – stoisko połączone z pokazami fizycznymi prowadzonymi przez studentów kół naukowych: KN Fizyków i KN Siwert
  • Quantum Information Technology2. Dowiedz się jak UG może wesprzeć Cię w Twojej karierze zawodowej – stoisko Biura Karier UG

2. Dowiedz się jak UG może wesprzeć Cię w Twojej karierze zawodowej – stoisko Biura Karier UG

3. Strefa pracodawców – zobacz z jakimi firmami współpracuje Wydział MFiI UG i poznaj swoich potencjalnych przyszłych pracodawców! Wśród zaproszonych gości Aplitt i Cisco.

4. Przygotowaliśmy dla Ciebie materiały filmowe o UG, naszym kampusie i poszczególnych kierunkach studiów – odpocznij w sali kinowej, sala 2.04.

5. Nasi studenci odnoszą sukcesy!

• Czworo studentów naszego Wydziału zaprojektowało i stworzyło aplikację Studdy Buddy!, która wspiera studentów w zakresie opanowywania materiału i przeciwdziała zbyt dużej liczbie rezygnacji ze studiów w początkowej fazie kształcenia. Aplikacja ta zwyciężyła w międzynarodowym konkursie MAKEATHON 2021 w ramach inicjatywy SEA-UE
  • Studenci opowiedzą o swoim projekcie, a także o tym, czym jest modelowanie matematyczne, które zgłębiają studiując na kierunku Modelowanie Matematyczne i Analiza Danych.

6. Godz. 10.00-11.00, sala 1.14: Weź udział w panelu dyskusyjnym, którego tematem przewodnim są Kobiety w IT . Wśród zaproszonych gości m.in. Pani Kamila Węgrzyn - Leader Business Operations, Cisco Customer Experience oraz Pani Olha Babicheva studentka UG oraz stażystka Intela, ubiegłoroczna stypendystka Fundacji Perspektywy oraz Intela.

7. Godz. 11.30-13.00, sala 1.14: Warsztaty firmy Amazon „Odkryj swój potencjał - kobiety w technologiach".  Magdalena Sykut - SD Engineer, Amzaon Key of Business, Katarzyna Kończalska - SD Engineer, Alexa.   Jakie są najczęstsze wyzwania, przed którymi stają kobiety w branży technologicznej? Jakie uprzedzenia wszyscy musimy przezwyciężyć? Jak wyglądałby świat, gdyby decyzje były podejmowane przez zróżnicowaną grupę? Dołącz do naszego motywacyjnego warsztatu już 20 kwietnia o XX:XX. Magdalena Sykut (Amazon Key for Business) i Kasia Konczalska (Alexa) omówią obecną sytuację kobiet w branży technologicznej - jej przyczyny, skutki i propozycje rozwiązań.

8. Cykl wykładów sala 1.15

• Godz. 10.00-11.00: Kobiety w matematyce – dr Nikodem Mrożek
  • Godz. 13.00-14.00: Kwantowe Cyberbezpieczeństwo - dr hab. Marcin Pawłowski, prof. UG

9. Jak wygląda praca fizyka? Możliwość odwiedzenia pracowni fizycznych w Instytucie Fizyki Doświadczalnej.

10. Zagraj w szachy z Mistrzynią! - Pani Honorata Kucharska, studentka informatyki, szachowa mistrzyni FIDE zaprasza na partyjkę szachów i/lub do rozmowy o studiowaniu na Wydziale MFiI UG.

11. Stoiska kół naukowych:

• Deep Dive - poznaj proste modele uczenia maszynowego,
  • Kuźnia - koło naukowe informatyków.
  • Koło Naukowe Matematyków zapraszają do Kawiarenki Szkockiej - poczuj klimat przedwojennego Lwowa!

12. Fizycy prezentują: Pokaz samochodzików napędzanych wodorem!

13. Nauki ścisłe nie muszą być nudne! – Zapraszamy Cię do gry wydziałowej Ścisłym tropem po UG, w którym zmierzysz się z zadaniami dotyczącymi matematyki, fizyki i informatyki! Po ukończeniu gry dowiesz się jakie masz predyspozycje: do studiowania matematyki, fizyki czy informatyki!

14. Salon Gier! Zagraj ze studentami naszego Wydziału w sali 2.16.

15. Wystawa na temat historii informatyki + konkurs!

16. Godz. 17.00: "Sztuczna inteligencja: wyzwania i możliwości dla młodych specjalistek". – panel dyskusyjny współorganizowany w ramach programu Fundacji Perspektywy Women in Tech Community. Udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie https://evenea.pl/pl/wydarzenie/meetup-PWITC-Gdansk

Do zobaczenia 20 kwietnia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG!

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG