Escape Room w BUG! Podróż w czasie i przestrzeni

grafika

Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego uruchomiła swój Escape Room „Poszukiwacze zaginionej księgi". Baza startowa mieści się w pokoju na trzecim piętrze. Właśnie z tego miejsca uczestnicy gry rozpoczynają swoją przygodę! Zapraszamy do biblioteki wszystkich miłośników zagadek. Weźcie ze sobą wodę do picia, dobry humor, wygodne ubranie i przygotujcie się na ponad dwugodzinną podróż w czasie i przestrzeni.

Aby skorzystać z Escape Roomu konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Zapisz się już teraz i zarezerwuj pierwszy wolny termin - zgłoszenia przyjmowane są na adres mailowy promocja_bug@ug.edu.pl Zespół może liczyć od 3 do 5 członków.

Escape Room - Poszukiwacze zaginionej księgi to zabawa grupowa, której miejsce akcji zlokalizowane jest w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego. Miejsce gry nie jest ograniczone do pojedynczego pokoju, jak w typowych Escape Roomach, ale obejmuje różne ogólnodostępne przestrzenie Biblioteki. Uczestnicy rozwiązują zagadki/zadania, które tematycznie wymagają przede wszystkim logicznego myślenia, ale często nawiązują do specyfiki funkcjonowania Biblioteki jak również Uniwersytetu Gdańskiego - opowiada Zbigniew Ruszczyk z Sekcji Zarządzania Danymi Badawczymi i Otwartej Nauki BUG, autor i pomysłodawca Escape Room'u. - Celem uczestników jest odkrycie miejsca ukrycia tytułowej zaginionej księgi. Jak w typowym Escape Roomie, od uczestników nie jest wymagana jakaś specjalistyczna wiedza dotycząca zbiorów bibliotecznych.

Gra rozpoczyna się z chwilą startu czasomierza w Pokoju-Bazie (Pokój Pracy Indywidualnej 3.26 w budynku Biblioteki Głównej UG), zlokalizowanym na 3 piętrze biblioteki, a kończy w momencie osiągnięcia celu gry, upłynięcia czasu maksymalnego (150 minut) lub przerwania gry.

Nad przebiegiem zabawy czuwa mistrz gry - pracownik Biblioteki UG, z którym członkowie zespołu kontaktują się we wszystkich sprawach z nią związanych. Od niego zespół otrzymuje kartę dostępu do Pokoju-Bazy.

Zachęcamy do korzystania z nowej atrakcji w BUG. Dostępne terminy można sprawdzać w kalendarzu rezerwacji http://portal.bg.ug.edu.pl/ERoom

Gra może zostać zorganizowana w dniach: poniedziałek-środa pomiędzy godziną 9.00-12.00 oraz w czwartek pomiędzy godziną 12.00-15.00. - ze względów organizacyjnych w jednym terminie możliwe jest przyjęcie tylko jednego zespołu.

Z uwagi na czas trwania zabawy zalecane jest wzięcie ze sobą wody do picia.

Regulamin gry znajdziecie TU.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG