Profesorowie UG członkami Komisji Dyscyplinarnej przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Prof. UG, dr hab. Radosław Giętkowski i prof. UG, dr. hab. Grzegorz Wierczyński z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego zostali wybrani na członków Komisji Dyscyplinarnej przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kadencję 2021-2024.

Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uchwałą z dnia 8 października 2020 r., wybrała prof. UG, dr. hab. Radosława Giętkowskiego i prof. UG, dr. hab. Grzegorza Wierczyńskiego, jako jedynych przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego, na członków Komisji Dyscyplinarnej przy Radzie, na kadencję 2021-24. Komisja Dyscyplinarna przy RGNiSW rozpatruje w pierwszej instancji przede wszystkim poważniejsze sprawy dyscyplinarne nauczycieli akademickich oraz sprawy dyscyplinarne osób pełniących funkcję rektora. W składzie komisji jest 51 nauczycieli akademickich, których kandydatury mogły zgłaszać wszystkie uczelnie w Polsce.

Więcej informacji na str. WPiA UG

Biuro Rzecznika Prasowego