Dyskusja o motywie umierania w sztuce a może analiza wizerunku lekarzy w social mediach? 13 i 14 maja podczas konferencji „Co dalej?” poruszone zostaną kluczowe tematy dla rozwoju ludzkości. Zapraszamy do Europejskiego Centrum Solidarności.
Od dynamicznego rozwoju AI po zmiany klimatyczne - w najbliższych dziesięcioleciach ludzkość czeka mnóstwo wyzwań. Odpowiedź na pytanie „Co dalej?” chcą odnaleźć organizatorzy nadchodzącego wydarzenia w Europejskim Centrum Solidarności, czyli studenci Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
- Pandemia COVID-19 to był moment na refleksje dotyczące naszego świata. Protesty Black Lives Matter, pożary w Australii, czy pandemia to wydarzenia wstrząsające - opowiada Zuzanna Dzwilewska, jedna z organizatorek konferencji, studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UG. - Wszystkie wydarzyły się w jednym czasie i wywołały u nas rozważania na temat tego: W jakim kierunku idzie nasz świat? Czy to sprawka człowieka? Co możemy zrobić, żeby zapobiec im w przyszłości, a przynajmniej próbować spowolnić postęp negatywnych zmian.
Koncepcja konferencji została nagrodzona w konkursie „Mistrzowie Współpracy Fahrenheita”, w którym należało zgłosić projekty stworzone wspólnie przez studentów Uczelni Fahrenheita. Kapituła konkursu zwróciła uwagę na silny głos młodych, którzy chcą coś zmienić i nie boją się podejmować trudnych tematów.
Studenci UG, PG i GUMedu wspólnie wybrali tematy, które według nich są najważniejsze. Każdy z nich oferował inną perspektywę - techniczną, medyczną czy humanistyczną. Dlatego końcowy program konferencji to kompleksowa oferta, w której znajdziemy m.in debaty nt. rozwoju sztucznej inteligencji, rozmowy o transpłciowości, czy panel dotyczący wizerunku lekarzy w social mediach.
- Z tej ogromnej burzy mózgów wyszła konferencja o przyszłości, pokazująca, że potrzebna jest debata na wielu płaszczyznach, żeby móc w pełni walczyć o lepsze jutro. Każdy znajdzie tutaj temat dla siebie - tłumaczy Zuzanna Dzwilewska.
W trakcie dwudniowego wydarzenia 13 i 14 maja w Europejskim Centrum Solidarności będzie można zobaczyć m.in. red. Piotra Jaconia z TVN24, dr. Kaspera Jakubowskiego z Fundacji Dzieci w Naturę, czy dr Roksanę Jędrzejewską-Wróbel z Instytutu Dobrej Śmierci. Przed nami konferencja pełna interesujących rozmów, wykładów i rozważań, a co dalej? Zobaczymy.