Studia to nie tylko czas zdobywania wiedzy pod okiem doświadczonej kadry naukowo-dydaktycznej, ale również okres stawiania pierwszych kroków na rynku pracy, budowania sieci kontaktów zawodowych i zdobywania praktycznych umiejętności. Tym celom służą praktyki studenckie, których znaczna część odbywa się w trakcie letniej przerwy międzysemestralnej.
Coraz więcej osób docenia ogromny potencjał, jaki niesie ze sobą terminowanie w firmach zajmujących się taką działalnością, do jakiej ma przygotowywać wykształcenie akademickie. Praktyki i staże nie tylko umożliwiają skonfrontowanie zdobytej wiedzy z realiami codziennej pracy - są również świetną okazją do zawodowego networkingu, co może się okazać niezwykle przydatne przy późniejszym poszukiwaniu zatrudnienia. Z tego powodu oprócz obowiązkowych praktyk przewidzianych programem studiów, studenci coraz chętniej decydują się również na dobrowolne praktyki i staże. Wsparcie w ich zorganizowaniu mogą uzyskać w Biurze Karier UG.
- Praktyki dobrowolne cieszą się dużym zainteresowaniem studentów UG. Studenci mają świadomość, że praktyki pomagają w zdobyciu doświadczenia na rynku pracy, dają możliwość weryfikacji wyobrażeń o danym miejscu pracy, jak również mogą stanowić szansę na dalsze zatrudnienie – mówi Kierownik Biura Karier UG Aleksandra Stenke. - Współpracujemy z wieloma znanymi pracodawcami, wszystko zależy od branży: np. studenci prawa odbywają praktyki w sądach, prokuraturze, chemicy w laboratoriach itd. Pomagamy także studentom indywidualnie dobrać praktyki, w szczególności tym, którzy są w procesie doradczym (korzystają ze wsparcia doradców zawodowych BK).
Więcej informacji na temat praktyk dobrowolnych można znaleźć na stronie Biura Karier.
Lista aktualnych ofert (w tym również ofert pracy) skierowanych do studentów i absolwentów UG dostępna jest tutaj.