Noc Bibliotek już wkrótce!

Już 7 pażdziernika 2023 r. odbędzie się kolejna Ogólnopolska Noc Bibliotek. Książnice w całym kraju otworzą swe podwoje w nietypowych godzinach i zaproszą gości do niekonwencjonalnych działań związanych z promocją czytelnictwa. Hasło przewodnie tegorocznej, dziewiątej edycji brzmi „Absurd nie czytać”, a wśród partnerów wydarzenia nie zabraknie oczywiście Biblioteki Głównej UG, która przygotowała z tej okazji moc atrakcji!

Biblioteka Główna UG serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych w sobotę, 7 października, w godzinach 16.00-22.00. W programie pokaz zbiorów specjalnych, gry planszowe, nocny escape room oraz gra terenowa, która pozwoli poznać niedostępne na co dzień zakamarki pięknego gmachu Biblioteki.

 

Harmonogram wydarzenia:

Gra terenowa  Biblioteczny Labirynt 
Poznaj Bibliotekę nocą i odwiedź miejsca na co dzień niedostępne. W Bibliotecznym Labiryncie ukryte zostały elementy układanki, które po rozwiązaniu zagadek należy złożyć w całość. Jesteście gotowi podjąć to wyzwanie
i nie zgubić się w naszym labiryncie? Na najwytrwalszych czekają nagrody! Zapraszamy serdecznie!
Gra dostępna w godzinach 16.00-21.00

Nocny Escape Room 
Przyjdź i zostań bohaterem! Twoim zadaniem będzie odnalezienie zaginionej księgi. Po drodze czeka Cię wiele przygód i przeszkód, z którymi świetnie sobie poradzisz! Zbierz paczkę przyjaciół (max. 5 osób), weź ze sobą wodę do picia, dobry humor, wygodne ubranie i przygotuj się na 2,5-godzinną podróż w czasie i przestrzeni. Zapisz się już teraz! Zgłoszenie wyślij na adres mailowy promocja_bug@ug.edu.pl.

Uwaga! Przyjmiemy 2 grupy w następujących godzinach:
I grupa 16.00-18.30
II grupa 19.00-21.30
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Gry RPG i gry planszowe
Twórcy youtube'owego kanału Dobra, Rzucaj! przeprowadzą dwie tematyczne sesje RPG w klimatach książkowych kryminałów, które poprowadzą dla Was Michał „Eosdoom” w systemie Zew Cthulhu, a Łukasz „Tymon” Tymiński
w systemie Dungeons & Dragons. Zgodnie z hasłem przewodnim Nocy Bibliotek, obie sesje RPG będą poruszać tematykę książek i czytania. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenie wyślij na adres mailowy promocja_bug@ug.edu.pl (limit osób na każdej z sesji wynosi 5 osób). W nagłówku maila prosimy wpisać „Zapisy na sesję RPG + imię Mistrza Gry”.
Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy również na I piętro, gdzie będzie znajdowało się królestwo gier planszowych.

Pokaz Zbiorów Specjalnych 
Zapraszamy serdecznie do oglądania cennych, niedostępnych na co dzień materiałów, które będą znajdowały się na IV piętrze w Czytelni Zbiorów Specjalnych w budynku naszej biblioteki. Będzie to jedyna okazja, aby zobaczyć te nietuzinkowe zbiory. Zapraszamy w godzinach 16.00-22.00.

Monika Budzińska, Sekcja Promocji BUG