Moje studia w pandemii – znamy zwycięzców konkursu

Plakat wydarzenia

Rozstrzygnięty został konkurs na felieton reporterski "Moje studia w pandemii", skierowany do studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego. Jego uczestnicy odważnie zmagali się w swoich tekstach z doświadczeniami bezsilności, spadków nastroju, samotności, ale też z nowymi wyzwaniami, jak choćby odkrywaniem na nowo otaczającej rzeczywistości.

Na konkurs wpłynęło 30 felietonów reporterskich studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego. Jak przekonują członkowie jury, wyłonienie zwycięzców nie było łatwym zadaniem.

- Wszystkie prace były niezwykle interesujące, o bardzo wyrównanym poziomie, więc jury pod przewodnictwem znakomitej pisarki Izabeli Morskiej miało bardzo trudny orzech do zgryzienia - mówi dr Anna Malcer-Zakrzacka z Wydziału Filologicznego UG, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu. - Zmierzenie się z tematem wymagało od uczestników nie tylko warsztatu literackiego, ale także odwagi i pomysłowości, której w felietonach nie zabrakło, zdarzały się niekiedy przebłyski genialności. Dlatego wszystkim uczestnikom zalecamy kontynuowanie prób pisarskich i zapowiadamy kolejną edycję konkursu w podobnej formule z rok. Wszystkie felietony konkursowe można przeczytać na Instagramie @filologicznyug. Zapraszamy do lektury.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców konkursu „Moje studia w pandemii”:

Jury przyznało też trzy, nieprzewidziane wcześniej regulaminem, a spowodowane wysokim i wyrównanym poziomem konkursu, równorzędne wyróżnienia książkowe: 

Więcej informacji na str. Wydziału Filologicznego UG

Przypomnijmy, w skład jury weszły: dr hab. Izabela Morska, amerykanistka, pisarka i wykładowczyni w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym, autorka podręcznika twórczego pisania i bestsellerowej powieści „Znikanie”, wielokrotnie nagradzana, nominowana do wielu prestiżowych nagród literackich m.in.: Angelus, Nike i zdobywczyni Pomorskiej Nagroda Literacka Wiatr od Morza Książka Roku 2020; dr hab. Joanna Jereczek-Lipińska, prof. UG, romanistka, prodziekan ds. Umiędzynarodowienia i Rozwoju Wydziału Filologicznego UG oraz dr Anna Malcer-Zakrzacka, polonistka, redaktor strony internetowej Wydziału Filologicznego.

Organizatorami konkursu był Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego oraz Koło Naukowe Dziennikarstwo Internetowe i Social Media, działające przy wydziale.

Biuro Rzecznika Prasowego