Uniwersytet Gdański pomaga na Święta

Wydział Biologii, akcja Szlachetna Paczka

Wydział Biologii UG w ramach akcji Szlachetna Paczka przygotował upominki dla pięcioosobowej rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej.

Okres przedświąteczny to czas, w którym organizowane są różne akcje charytatywne, w które od lat włącza się również społeczność Uniwersytetu Gdańskiego.

Na Międzywydziałowym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed pracownicy, doktoranci oraz studenci wsparli jedną z rodzin będących w potrzebie w ramach akcji Szlachetna Paczka. W dniach od 7 do 11 grudnia do specjalnie przygotowanego i oznaczonego pojemnika umieszczonego na korytarzu przy wejściu do budynku Instytutu Biotechnologii zbierane była żywność, środki czystości oraz obuwie. Po zakończeniu zbiórki, w Weekend Cudów (12-13 grudnia) 24 kartony z upominkami zostały przewiezione przez członków Samorządu Studentów do magazynu Szlachetnej Paczki, a następnie trafiły do rodziny. Akcję koordynowała Rada Samorządu Studentów MBW.

W świąteczną akcję pomocy na rzecz inicjatywy Szlachetna Paczka włączyli się również pracownicy Wydziału Biologii UG, którzy przygotowali upominki dla pięcioosobowej rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. W paczkach znalazły się m.in. żywność w tym słodycze, środki czystości, obuwie i odzież, szafki na ubrania, karty upominkowe, czujnik czadu oraz zabawki.

Do udziału w akcji Szlachetna Paczka przyłączyli się również studenci czwartego roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji UG, którzy w ramach zbiórki przygotowali dary dla jednego z podopiecznych projektu.

Na Wydziale Ekonomicznym UG członkowie studenckich kół naukowych – w tym: Studenckiego Klubu Biznesu, Koła Naukowego Handlu Zagranicznego, Koła Naukowego Elektronicznego Biznesu i Studenckiego Forum Business Centre Club Region Trójmiasto włączyli się do udziału w świątecznej zbiórce pieniędzy dla trzech starszych i schorowanych osób potrzebujących pomocy, w celu przygotowania dla nich świątecznych paczek z artykułami pierwszej potrzeby. W ramach prowadzonej zbiórki udało się zebrać kwotę 3000 zł, za którą zakupione zostały m.in. żywność w tym miód i słodycze świąteczne, środki czystości, kosmetyki a także kolorowe poduszki, ręczniki, koce i ciepłe skarpety.

Na Wydziale Ekonomicznym odbyła się również inna akcja charytatywna na rzecz Banku Żywności. Zorganizowało ją Naukowe Koło Logistyki. Przez dziesięć dni - począwszy od 11 grudnia studenci, pracownicy Wydziału, jak i osoby zaprzyjaźnione z Naukowym Kołem Logistyki za pomocą strony internetowej zbiórki żywności wpłacali pieniądze na konta wybranych oddziałów Banków Żywności w całej Polsce. Każdy uczestnik mógł pochwalić się udziałem w akcji, przesyłając mailowe potwierdzenie udziału, które było zamieszczane na stronie wydarzenia. W efekcie pomoc finansowa dotrze do potrzebujących w 9 różnych miastach i posłuży najbardziej potrzebującym w danym regionie.

Na Wydziale Nauk Społecznych UG trwa akcja charytatywna, w ramach której Instytut Pedagogiki we współpracy z Fundacją Sprawni Inaczej zapraszają do skorzystania z oferty zakupu gadżetów świątecznych, przygotowanych przez podopiecznych Fundacji. Akcja nawiązuje do wieloletniej tradycji kiermaszów świątecznych organizowanych na Wydziale Nauk Społecznych. Wyjątkowe świąteczne drobiazgi można nabyć do 23 grudnia w sekretariacie Instytutu Pedagogiki (pok. A418) w godzinach 7.00-14.00.

Do świątecznej akcji pomocy na UG włączyło się również Niezależne Zrzeszenie Studentów UG. Sekcje "Kultury i Sztuki" i "Charytatywna" zorganizowały akcję „Mikołaj dla domu dziecka”. Wzięło w niej udział ponad 110 osób, dzięki czemu ponad 70 dzieci z gdańskich domów dziecka otrzyma prezenty, w tym upominki szkolne od Biura Promocji UG. 21 grudnia paczki świąteczne zostały dostarczone do 5 z 6 gdańskich domów dziecka. W wigilię upominki dotrą do ostatniej z placówek.

UG pomaga na Święta. Fot./mat. UG
Dodano przez: Biuro Rzecznika Prasowego